| alooooooooooo1111 a întrebat:

happy

Suntem suntem in cel mai prost secol am prins cea mai proasta generatie de oameni pe unde merg toata lumea vb de P.a de P...a se cred smecheri ne batem ca niste animale nu-mi vine sa cred ce ghinion am avut de m-am nascut in generatia asta...

Sunt un baiat cu capul pe umeri respectos nu imi place sa ma iau de oameni sa-i bat sa ma dau smecher

dar vorba aia omul cuminte n-are noroc

omul cuminte e luat de prost...

Problema mea este urmatoarea nu stiu sa ma bat am frica sa dau cu pumnul m-am invatat sa las de la mine mereu adica daca imi zice cineva cv sa-l las in pace

dar m-am saturat toata lumea ma ia de prost fiindca nu am tupeu sa dau in cineva

eu as avea tupeu dar imi este frica, ca o sa ma fac de ras

acum sunt urmarit de un baiat sa ma bat cu el incerc mereu sa ma feresc sa merg pe alta strada si deocamdata n-am dat ochii cu el dar cand o sa-i dau sigur ma iau la bataie cu el...

voi ce ziceti sa fac? puteti sa imi lasati un link cu lupte sa invat cv...

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa faci o sesizare la politie daca ii cunosti numele si prenumele, si eu eram ca tine cand eram copil dar ghici ce acum toti dusmanii mei sufera in chinuri pentru ca Dumnezeu le-a dat ce au meritat si mai urmeaza restul toate la timpul lor.

| RareşTPUro a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi in pace, pentru ca un om prost, tot prost ramane, si cel mai destept cedeaza... Daca te intalnesti cu el, poti sa ii zici: eu nu am nimic cu tine, nu ti-am facut nimic asa ca mai bine dam mana si o lasam balta ca oricum nu rezolvam nimic, si daca vrei (sa arati ca ai bun simt) il poti chema la o bere, si sa lamuriti mai calm lucrurile...

Daca chiar vrei sa te bati, scrie pe youtube sau pe google "Tehnici de bataie" si uita-te la mai multe videoclipuri ca sa te inspiri dupa ele.

| alooooooooooo1111 explică (pentru RareşTPUro):

Si daca mergi cu prieteni pe strada si incep sa strige dupa tine in toate felurile mai ales cand esti cu o fata pe strada ce faci? il lasi sa faca misto de tine? n-a facut asta pana acum dar si daca o sa faca ce fac? vezi toate duc acolo

| RareşTPUro a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Nu il lasi sa faca misto, ii raspunzi pe aceeasi moneda, iar daca vine la tine "ca si cand sa va bateti" eventual vine sa te intimideze si o sa primesti un picior sau vreun pumn, dar cauta pe google sau youtube cum am zis... "Tehnici de bataie" si uita-te la mai multe filmulete, sau citeste sfaturi/articole scrise pe diferite site-uri, si te va invata sa te lupti.

Dar in cel mai bun caz evita-l cat poti tu daca doresti sa nu primesti jigniri/injuraturi cand esti cu prietenii/ fetele.

| AlexL28 a răspuns:

Mai bine mergi la biserica
imi spui si mie de ce sa te bati cu el?
gandeste putin, ce o sa rezolvi dupa ce faci asta?

| alooooooooooo1111 explică (pentru AlexL28):

Pai asta le zic si eu daca vad ca ma cert cu ei dar ei sunt mai "ciobani" si nu inteleg...

| iamcringe a răspuns:

Amice si eu trec prin aceste situatii sunt destept si cuminte dar sunt luat mai mereu de prost. Am si eu un baiat care ma enerveaza zilnic si vreau mereu sa ii dau un pumn dar nu o fac deoarece imi este frica deoarece cateodata nu ma pot controla de furie si il pot baga in spital.
Ce poti face ca sa te lase in pace pentru todeauna este sa ai pe cineva mare si bataus cu tine si sa ii zica ceva sau sa il bata sau poti vorbi cu parintii tai ca sa te ajute.

| Pufosibila a răspuns:

Ei bine, nu ti-as recomanda sa te bati. Chestie e ca trebuie sa-l bati la psihic.
Cred ca majoritatea au observat generatiile din ziua de azi. Toti cu capul pe sus. Ceea ce e important este sa nu cazi la nivelul lor. Daca-ti cer ceilalti sa te bati, nu te lasa influentat. Gandeste-te din doua perspective: prima in care le oferi ceea ce vor, ajungi la nivelul lor si a doua: treci indiferent de ''dorintele'' lor sa spun asa.
Mult succes atunci!

| YuLyy1 a răspuns:

Priveste cateva meciuri de box si exerseaza pe o perna, ca probabil nu ai un sac special! Nu iti fie frica! Frica te raneste in cazul acesta!

| Olaru_Catalin_1998 a răspuns:

Uite incearca sa nu mai fii retras exteriorizeaza-te fii mai sociabil incearca sa-ti faci prieteni buni cu care sa umbli si nu mai lasa de la tine stii vorba aia "fiecare picior in fund este un pas inainte" incearca sa-ti faci curaj fiindca fara el nu ai sa rezolvi "treaba" si eu am fost in locul tau sa-mi fie frica dar crede-ma oamenii puternici trec peste o palma peste un pumn si ajung sa fie si ei sus.

Daca nu ia-ti un cutit/briceag/rozeta si incearca sa continui asa.