| Pizza1Steve a întrebat:

și bine v-am găsit. Am o întrebare la care doresc să o împărtășesc cu voi. Dați-mi niște pași cum sa am un vis lucid?

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Fara baza,e ciudat...
Pai iti trebuie o mare putere de concentrare...
In vis poti sa iti dau seama ca visezi,mie mi s-a intamplat sa imi dau seama ca nu este real.
Pai dupa ce te trezesti incerci sa iti aduci aminte daca la asta te referei.
Sau daca vrei un vis din care nu stiu sa intelegi ceva sau gen vrei sa visezi ceva anume trebuie sa te gandesti la asa ceva,in principiu visele sunt oglinzi ale memoriei, poti vedea oameni pe care nu ii cunosti dar i-ai vazut cel putin odata in viata fara sa-ti dai seama mergand pe strada de ex. ori ce vezi pana la cel mai mic detaliu e "salvat" in sub-constient...
Inainte de somn gandeste-te la ceva, nu stiu, ce vrei sa visezi.
Visele mai pot reprezenta si fricii.
Dar eu visez doar ce mi se intampla zilnic dar putin amestecat in alt context dar aceeasi baza.
Nu stiu cat ai inteles, since am cam amestecat totul...
Vrei sa visezi ceva de care sa iti aduci a-2-a zi aminte?

4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Cand visezi ceva ce nu are cum sa se intample, eu am avut un singur vis lucid si am 21 de ani, l-am avut pe la 15 ani cred, am visat ca vine o tornada inspre casa mea si impingeam usa sa o inchid, visul a durat foarte putin deoarece mi-am zis asta e un vis nu are cum sa fie adevarat. si m-am trezit. Insa am auzit ca poti sa ramai in vis daca nu stii cum sa iesi. Deci bafta.

| AnaMariaJRock a răspuns:

Buna! :)
http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/......right-now/

Meditatia ajuta cel mai mult.Dar citeste tot ce scrie pe pagina pe care ti-am dat-o, scuze ca nu e in romana...

| Narcis2015 a răspuns:

Raspunsul tau aici...Te gandesti numai la chestii lucide.

| maryamimi a răspuns:

Elegant laughing