| The4Ever a întrebat:

Imi puteti spune ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni web designer? Momentan sunt la liceu pe profilul mate-info (m-am dus aici deoarece se mai face si HTML la informatica).
Pot urma tot profilul mate-info deoarece imi place foarte mult matematica si informatica?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti urma profilul ala.

Pentru web design trebuie sa alegi o facultate de arte, ceva legat de design in general

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Web-Designer te face talentul. Tu du-te la mate-info deocamdata, apoi la automatizati, calculatoare sau informatica.

| The4Ever explică:

Deci pot urma profilul mate-info, dar trebuie sa merg la o facultate specializata in arta & design care sa aiba profil mate-info?