| The4Ever a întrebat:

Imi puteti spune cum pot invata limba Japoneza singur? Sunt complet nou cu aceasta limba, stiu doar cateva cuvinte, literele nu le stiu.
Vreau s-o invat deoarece chiar imi place limba happy.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă înveți, ar fi frumos, însă e una să îți placă, și multă muncă ca să reușești. Unii nu cunosc (bine) limba română, deși trăiesc în România. Tu ai ambiția s-o înveți, deși trăiești la mii de km depărtare de țara aiahee hee
Începe cu ce e ușor, cu învățarea literelor, a cifrelor, a cuvintelor de bază, apoi, în timp, vei intra și în detalii. Dar e dificil singur... În mod normal, și ei au gramatica lor. În aceasta constă formarea unei limbii literare.

| Cumintzel a răspuns:

Incepe sa inveti alfabetul limbii, dupa care inveti cuvintele.

| ღMikyღ a răspuns:

Poti cauta aplicatii pe internet (daca ai telefon, tableta.) dar sa fie cu sistem de operare android sau Apple (ambele sunt bune)..continui: deci, cauta pe google play sau app store invata japoneza sau ceva asemanator. succes la invatat happy