| Cristian2003 a întrebat:

Sunt clasa a ciccea si doamna noastra diriginta spus ca o sa ne trebuiasca in aceasta clasa cate doua caiete la fiecare materie(un caiet de clasa si un caiet de teme), dar anul trecut doar la matematica si la romana ne-au trebuit doua caiete.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea conteaza ce zice diriginta ci zice fiecare profesor la materia lui, dar in principiu asa e... 2 caiete

| SonicAndrei a răspuns:

Depinde de profesor. Nimeni nu te obligă să ai caiet separat de teme, dar sigur că îți iei în caz că profesorul cere asta. D-na dirigintă probabil se referă la materia ei... despre cele 2 caiete vorbești cu fiecare profesor...

| OtakuShoujo a răspuns:

Ia-ti la fiecare materie cate doua caiete. Daca nu ai inteles, intreab-o pe dna diriginta.

| aliutzza a răspuns:

Fa ce zice diriginta, chiar daca e ciudat sa ai doua caiete la biologie sau geografie