| VladConstantin20 a întrebat:

Salut tuturor!
Am hotărât împreună cu câțiva prieteni să mergem într-un weekend undeva prin Neamț, Bacău sau Suceava dar nu știm unde să mergem.
Ce păreri aveți? Ce vile și pensiuni știți mai bune? Ce locuri sunt mai frumoase în care să-ți petreci weekend-ul prin aceste județe?

4 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Neamtul si Suceava sunt orase turistice si ai de vazut manastiri si peisaje montane, cel putin la neamt. La bacau e ca in celalalte orase, aglomeratie, fiind un oras mai mare si mai populat decat Suceava si neamtul, acestea fiind mai mici sunt si mai liniste. In bacau poti vizita casa memoriala a lui bacovia si 2 biserici mari, cele mai mari din Romania daca nu ma insel

| marin81 a răspuns:

Toate trei judete sunt frumoase, poti incerca pe pagina http://www.turistinfo.ro/, unde gasesti informatii despre pensiuni, preturi etc

| Elenana a răspuns:

Eu personal iti recomand Suceava ai foarte multe obiective turistice in special multe manastiri foarte frumoase cum ar fi Manastirea Putna, Voroneț, Humor, Sucevita, Varatic si multe altele plus ca este o zona de munte cu peisaje pitoresti iar ca distractie in Suceava ai nenumarate cluburi cum ar fi Padrino, Eclipse, Oscar Wilde Pub etc iar cazare Best Western Bucovina Club de Munte din Gura Humorului recomand dar poti sa vezi si aici http://www.booking.com/region/ro/suceava.ro.html?aid=373426; label=Suceava-_AT2GPFBSeqk4vhtIaN59AS37165067339:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg; ws=&gclid=CjwKEAjwl7ieBRCK2rCtqcCS7jESJACZKQFKrxiotZGUoxT7lm0SgkoiUUen-lsRqGlTAIby8kCy5RoCU8jw_wcB Sper ca te-am ajutat!

| claudia5fabules a răspuns:

Neamt - ai manastiri, cetati, etc