| DiCaprio66 a întrebat:

Salut tuturor!
Am si eu o intrebare banala.
O locatie completa este asta:
ex: Lodon ( orasul ), England ( tara ), United Kingdom ( regatul din care face parte tara ), Europe ( continentul ), Terra ( planeta ), Milky Way ( Galaxia )?
Mai este ceva intre planeta si galaxie? Un punct de mijloc?
As vrea cateva detalii despre scrierea mea. Sunt destul de curios.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Londra, Anglia, Marea Britanie, Europa, Terra, Sistemul Solar, Bratul Orion, Galaxia Calea Lactee, Grupul Local, Superroiul Fecioara, Complexul de Superroiuri Pesti-Balena, Universul observabil, Univers.

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sigur, neaparat intre planeta si galaxie trebuie trecut sistemul solar, altfel cine stie ce se poate intampla, vreo incurcatura cosmica!

| DiCaprio66 explică (pentru Kaℓi):

Da, vreau sa iau legatura cu extraterestrii. Sper sa nu se greseasca pe undeva. Spui ca ar fi mai bine: London, England, UK, Europe, Terra ori Earth?, Solar System, Milky Way? laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru DiCaprio66):

Terra, Earth, Pamant, Planeta Albastra... cum vrei tu.
Mai bine a treia planeta de la Soare happy sper sa stie aia sa numere, sa nu se rataceasca...
Si mai e o problema, oare universul asta e unicul? hmm...

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiCaprio66):

Și chiar dacă ajunge mesajul la baza extraterestră, de unde să știe sărăcuții de ei în care galaxie să te caute, adică, au și ei o altă limbă, alte denumiri ale galaxiilor, în caz că engleza nu-i o limbă comună în tot univesul.

| DiCaprio66 explică (pentru anonim_4396):

Cu Dumnezeu inainte!

| sublime89 a răspuns:

Sistemul Solar, apoi bratul Orion al galaxiei, apoi galaxia Calea Lactee. Apoi vine Grupul Local de Galaxii din care facem parte, apoi Superroiul Fecioara, iar apoi Universul observabil.

| sublime89 a răspuns (pentru sublime89):

Londra, Anglia, Marea Britanie, Europa, Terra, Sistemul Solar, Bratul Orion, Galaxia Calea Lactee, Grupul Local, Superroiul Fecioara, Complexul de Superroiuri Pesti-Balena, Universul observabil, Univers.

| Katczinsky a răspuns:

Pui adresa asa doar daca trimiti scrisoarea extraterestrilor. Cum Posta Romana nu opereaza in afara planetei, o astfel de adresa ar fi total nefolositoare. Intre Terra si Milky Way poti pune Solar System. In genul: London, UK, Europe, Earth, Solar System, Milky Way, Univers B258 (ex), Multivers, God's Creation (Daca esti religios.). Cam asta ar fi. big grin