| tyberyiu a întrebat:

Va rog si eu ceva mult La un joc Numit MEtin2 si care dintre caractere sunt mai bune? Ast rasp Dau Funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti, daca vrei un caracter PvP (adica bun la dueluri) sau un caracter PvM (care sa creasca repede).

Ceea ce trebuie tu sa stii este ca nu exista cel mai bun caracter: exista cel mai bun jucator. Totul depinde de iteme, de nivelul skill-urilor, de cum sunt organizate punctele de status dar mai ales de persoana din spatele monitorului.

Iti voi face o mica "descriere" a caracterelor din experienta acumulata in joc insa ca sa alegi caracterul care ti se potriveste trebuie mai intai sa le incerci pe fiecare si sa vezi cu care te descurci cel mai bine:

1. Razboinic corp - creste bine, si este destul de bun si in dueluri, marea problema fiind preturile destul de piperate la carti si iteme deoarece wariorii sunt cele mai populare caractere.

2. Razboinic mental - foarte bun PvM la la lvl mic, si decent in dueluri insa numai cu un echipament bun si o tactica corespunzatoare poate invinge caracterele de top PvP, deoarece are skill-uri care pot fi ratate foarte usor.

3. Ninja lama - ninja lama e decent in PvM, are un avantaj major si anume faptul ca isi poate face singur lure iar cu iteme bune si sansa mare de critic rupe si in PvP deoarece Ambuscada combinata cu Camuflaj este skill-ul cu cel mai mare dmg din joc.

4. Ninja arc - ninja arc este extrem de bun in PvP insa ai nevoie de multa rabdare deoarece dupa ce vei face lure vei fi nevoit sa cresti transformat ceea ce nu este deloc usor.

5. Sura magie neagra - unul dintre cele mai bune caractere in dueluri (daca nu cel mai bun) insa creste destul de greu si iarasi ai nevoie de rabdare daca iti vei alege acest caracter.

6. Sura arme magice - la lvl mic este destul de prost in PvP si PvM dar cu skill-urile ridicate si echipament bun la lvl mare (50+) este cel mai bun caracter in PvM, nu prea exceleaza in PvP insa.

7. Shaman zmeu - la lvl mic nu este excelent insa la lvl mare este unul dintre caracterele de top daca stii sa joci cu el.

8. Shamanul vindecator - poate ca unul dintre cele mai grele caractere de jucat, dar merita, daca ai o tactica potrivita, skill-uri la Perfect si iteme +9 poti bate sura magie neagra.

Sper ca ti-am fost de ajutor si daca mai ai vreo nelamurire sunt aici. happy

47 răspunsuri:
| BitchImfabulous a răspuns:

Si eu joc metin2 si cred ca cel mai bun caracter e razboinic corp, dar trebuie sa stii si cum sa construiesti caracteru findca si asta conteaza.La razboinic corp daca iti faci full la pv si apoi atacul (cand pui la atac pune 1 punct la pm si 2 la atac findca magiile iti iau mult pm), si magiile pe primul loc e aura sabiei apoi izbitura apoi iuresul(vartejul e aproape cel mai slab).
Bafta la joctongue

| Stefyyzxx a răspuns (pentru BitchImfabulous):

laughing vartezul e cel mai slablaughing mai intai aura vartejul iuresul izbitura si incinzia tripla

| mady05 a răspuns:

La metin2 cel mai puternic caracter e warrior

| carmen_4289 a răspuns:

Eu cred ca ninja este cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja ark baiatu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa kresti repede sau sa fii cel mai tare la dueluri 1) lama-kreskut 2)ark duel eu insa am un cont kinder90 ninja ark am si o taktik (dueluri magie ark) ordinea e :sageata otravita, sageata de fok, ploaie si etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja e cel mai bun karakter asa ca fata ninja ark ! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja e cel mai bun karakter asa ca fata ninja ark! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti total pe dinafara vartej slab? razboinic pe corp cel mai tare? la status la razboinic pm?
Uitati cum sta trebuie un sura pe magie neagra status bun magii bune iteme bune si m-uri mari ca orc sunt ieftine cartile rupe orice
La fel un ninja arc rupe si el aproape orice in fata ii mai sta un saman pe vindecare si un sura pe magie neagra depinde de iteme si tot
Si saman pe vindecare cum am zis ii poate face fata cu greu si la un sura pe magie neagra dar ai nevoie de niste iteme bune si la saman ii greu pentru ca bani... nici de ss. deci eu as zice mai mult sura pe magie neagra ca cu restul faci si greu bani dar nah... sura bm cel mai bun apoi saman e vindecare si ninja arc astea la lvl mare nimic nu ii sta in calebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu unul cred ca ordinea pentru PvP este
-Sura bm(uni cred ca ninja poate sa bata sura bm poate ca e adevarat da eu sa fiu sincer nu prea pierd niciodata la duel impotri lor)
-Ninja lame(deoarece este o lupta corp la corp pumnalul rulentu poate face prapad daca ai exp in joc poti sal prinzi de 4-5 ori si rupi)
-warryor corp la lvl mare vei da un dmg enorm numai din sabie(cand vei avea aura G-P)
-saman healer(cand o sa ai G(adica pe la 35 poti sa ai la cat de ieftine is cartile)este foarte greu sa creswti dar la lvl mai mare nu iti va face probleme)
-Ninja arc(poate al 3 in top)la lvl mare cand o sa ai G-P poti rupe totusi sura bm(mi-a fost greu sa recunosc) laughing
-sura arme magice(la lvl mic nu prea e cine stie ce da la lvl mare cand o sa ai skilurile G-P poti bate cu usurinta un caracter doar dintr-un singur skill)
-Razboinic mental (am fost si eu odata sa fiu sincer eram super tare atat cat in pvp cat si pvm)problema sunt cartile da la lvl mare nai probleme)
iar pentru PvM sunt:
-Sura arme(la lvl mic nu creste prea bine dar la lvl mare o sa cresti mai bine ca si cu mentalu cartile vor fi super ieftine si o sa fii foarte bun pvp cat si pvp)
Concluzia este ca pentru PvP iti recomand sura bm
Iar pentru pvp sura arme bft la joc si toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca sura arme e alegerea potrivita dc?
pentru ca pana la 86 cresti cu teama iar daca vr pvp la 86 scoti teama si faci risipiea care la g1 nu esueazasi dezactivezi ff mult iar cu pocnirea la perfect ai cel mai mare DMG.
mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samanul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU va inteleg... razboinic? voi nu ati dus niciun razboinic peste lvl 45 happy
In ordine:
1. Sura BM
2.Saman leac care daca e bine facut (serv oficial) rupe si sura bm din cateva skill
3.Ninja arc
4. Warr corp
5.Ninja lame
6.Sura arme
7.Saman zmeu
8. Warr mental (skill cu dmg mic si f usor de evitat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie una imi place sa joc pe ninja lame dar sa fim seriosi SURA BM sunt cei mai buni deci eu uite cum iti redomand pentru pvm war mental si pentru pvp sura Bm daca nu ninja lame tongue noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunt buni depinde sa stii sa joci cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun caracter e sura BM (magie neagra)...rupe in dueluri.Am sura BM de 47 si vreau sa spun ca rup razboinici de lvl 60. iar sura pe arme magice e cel mai praf si la pvp si la pvm e o porcariewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sura e f bun
adica:magie neagra(duel)
arme magice(crescut repede)

saman: dragon(crescut)
leac(duel)
war:mental(crescut)
corp(duel)

ninja lame(dieul si crescut)
arc (duel)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surau bm i cel mai bun pentru ca iti spun de ce daca il faci PVM cea cei mai bine pentru ca il faci PVM kresti cu el si cand ai toate skilurile puse la m sau g sau p :d devine bun in amandoua in PVM parerea mea sa pui skilurile asa : protectie intunecata, lovitura focului, spiritu flacari si dupa aia restul am pus spiritu la sfarsit pentru ca de pe cal arma spiritu este inutil big grin dar sa ai m-uri cat mai mari cartile nu sunt skumpe dar iti trebuie mult pv si arme+9 bft big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dobitocilor rozboinic mental e cel mai bun la lvl mare si skill P rupe tot si magia Corp Rezistent iti de 1000 aparare. Bft la crescutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterele nu sunt totul in amaratu' asta de metin, mai depinde si de tacatica si puncte de:competenta, status, ai priceput.Eu sper ca da bafta!thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tyberiu cred ca ninja arc

| shhhs a răspuns:

Salut,
Poate te ajuta acest ghid:
http://orademetin.blogspot.ro/......etin2.html
Bafta!

| ErickEmil a răspuns:

Eu o sa zic clar si la subiect e foarte usor: un tutorial despre sura care 100% sunt cei mai buni in fiecare privinta (vorbest de servere private caci la metin2.ro e greu sa faci un sura demn de atentie):in primul rand sura bm cel mai bun in pvp nici un caracter din tot metinul nu-l poate bate, pe Wave metin2 aveam lvl 56 cu sura bm, G5 la flacara G2 la atacul ala care se roteste peste cap si G8 la protectie si trebuie sa recunosc ca iii crepam pe unii de 90-100 care aveau skilluri P si toate cele, cat despre sura pe arma este foarte bun in pvm, pe un server ValkyrieMt2 era o mapa de maimute de lvl 130 (lvl max 125 pe srvr) si eu aveam itm de rahat o arma de lvl 90+8 posedata +9(care are numa 198 aparare pe server)si un scut epic de lvl 80+8(iar numa 320 aparare dadea) avand in vedere ca ar trebui la lvl 115 cand eram eu sa ai o arma de lvl 110+9 cu pm peste 45% care daca prinzi ca si 10k cu 1 hit... king+9 cu 340 aparare 70% aparare magie si 30% atac vraja si scut de lvl 100+9 care da 783 aparare e putin ce aveam eu, unii de lvl 125 crepau la lure si erau de toate,ninja,mental, corp, saman si vin eu cu ala penalu si iau toata harta(ma rog pe serveru ala iti faci P cu pietre care costa 10kk asa ca toti peste lvl 100 au toate skillurile P si chiar mai devreme, dar eu crepam cu sura arme tot din jur si nici numi loau din cauza skilluluri Fear(teama) in loc sa ma ataca cat trebuie vreo 2-3k la un hit daca dadeau 500 caci teama are un efect de scadere atacului oponentului cu 39% la P si de aparare a meu cu 39% la P asa ca in total ii reduceau pagubele cu 78%
+ ca armura vrajita la P cu mult int da si 200 aparare si mai ales cu ajutorul taisului vrajit care cu mult int si cu skillul P la lvl 125 iti da cam 900 atac asa ca Sura Rules si toti ce zici ceilalti is minciuni! caci sunt expert si aialalti stau sa se joace copii de 10 ani ca nau ce face! sa se duca prin curte cu prietenii nu sa se obsedeze ce Metin2 asa ca bafta si nu glumesc SURA RULES!

| VenomV a răspuns:

Mai,nu exista cel mai bun caracter! Totul depinde de cine joaca!
DE exemplu daca eu am un cont de lv 50 si unul de 40 si il dau pe ala de 50 unuia care are lv15 si eu intru p ala de lv 40 si facem dulel, automat il bat nu conteaza ce iteme sau magii are, deoarece el nu are experienta in Metin! Ceea ce trebuie sa ai bun la cont trebuie sa fii tu insati! Ca sa excelezi trebuie sa stii sa joci ca sa fiii de neinvins! Si va rog incetati cu hackurile! E o harababura totala pe ro! GM nu mai face nimica! Il injura playeri; nu face nimic, este plin de boti in map 1 si 2, si nimic, SUNT SUTE DE HACKERI SI NU FACE NIMIC! degeaba mai ma chinuesc si eu p contul meu(am lv 34 fms+8 si alte elealaughingdaca tot ce imi pica imi iau hackkerii.de ex mia-u luat un corp rezistent cc, aura cc, piatra fatala +4 (de la metine de lv 35)si prin trade hack nu mai zic cate fms-uri si mortale+9 miau luat!
Deci daca vrei sa-ti faci cont. Draga tyberyu, nu te sfatuiesc! Nu o sa poti sa cresti, nici iteme k ti-le fura..pfff joc! inainte eram innebunit dar acu..mmm. un joc de tot(beeeeep)...cei care vor sa mai joace le urez cuccese!happy

| ali17 a răspuns:

Ningea pe lama este fara indoiala un caracter bun in PVM in grad de a face fata duelurilor si de a ucide adversarii cu putine lovituri , aparte faptul ca este unul dintre caracterele cel mai greu de folosit la maximul abilitatilor sale.

Ca dovada spre deosebire de alte clase ( ex : sura : rau sau bine este de ajuns sa faci click pe o tasta si Competenta(skillul-magia) isi atinge obiectivul si face mereu aceeasi dauna.), competentele ninja Corp la Corp(lama) au cerinte specifice si cer o atentie particulara asupra tacticilor ,care sunt destul de greu de folosit (fara a mai pune la socoteala ca lupta Corp la Corp este mai dificila ca cea de la distanta).
ACUM ITI ZIC multe informati:Vit : face personajul mai rezistent (acesta este un Status fundamental ) Mareste : HP (40 pentru fiecare punct) , Apararea (1 pentru fiecare punct), regenerarea HP si rezistente ( cu cat mai multa Vit cu atat dureaza mai putin efectele negative).

Int : mareste forta si rezistenta mentala a Personajului , deci MP , Apararea Magica , Regenerarea MP , Atacul Magic ( doar la Shamani(e) si Sura(e) ) . Nu reduce timpul de reincarcare a Competentelor
Str : mareste potenta in corp la corp a personajului , deci daune medii ( adica acelea date cu sabii, pumnale.etc ) , dauna maxima a Competentelor si intr-o foarte mica masura si HP.

Dex : face ca personajul sa fie mai putin vulnerabil si stabilizeaza daunele. Se gaseste printre bonusurile obiectelor (ex: la scuturi) sau , caracteristica a unora dintre acestea (cercei) cum ar fi Flexibilitate.
Mareste :
-Daunele minime , adica prima valoare dintre cele doua de atac ( Str face contrariul mareste daunele maxime). Concluzia este ca imbunatateste daunele.
-Daunele Competentelor NON magice , deci toate acelea ale unui Ninja ( de retinut , pentru a evita confuzia ca INT nu mareste daunele Competentelor unui Ninja).
- Valoarea Eshivei , valoare marita exclusiv de DEX care reduce in procentaj orice tip de dauna impotriva voastra (magic si non-magic). Cu DEX la maxim (90), Eschiva este circa 30%. Deci este o foarte buna aparare in plus.
Nu mareste nimic altceva, nu mareste viteza de miscare , nici viteza de atac , si nu evita atacurile.
Analizand fiecare Status , concluzia este ca Vit si Dex sunt Statusurile fundamentale ale unui NINJA.
Constructia cea mai buna pe care un jucator ce foloseste un Ninja o poate adopta este aceea zisa si : "Full DEX". Deci este nevoie :

-De a mari numai si numai Vit si Dex pana la maximul lor adica 90. Este recomandabil sa fie marite tinand cont de proportia VIT : DEX = 1 : 2, dar este subiectiv , se poate alege marirea urmarind si alte proportii echilibrate - (ex : VIT : DEX = 2 : 3 ; etc.)
-Sa lasati INT si STR la nivelul de baza
-Odata ce ati ajuns la maxim cu VIT si DEX , mariti STR , pentru ca INT nu influenteaza cu nimic potenta unui NINJA , ajuta doar sa economisiti Licorile Albastre
Un Full-Dex este avantajat in PvP; din fericire , avantajele date de DEX se fac simtite si in PvM

Unii jucatori afirma ca este mai bine sa puneti ceva puncte si pe INT si pe STR .De ce este inutil?
Ceea ce trebuie inteles este ca efectul unui Status se simte doar la nivele (ale Statusului) inalte!
A pune 10 p.cte pe INT sau 20 pe Str este tot una cu a le arunca
In schimbul unui plus de MP (care oricum nu va schimba mult) sau a catorva daune in plus ( oricum cu pumnalele este o cauza pierduta , pe cand calul da Str singur) sunt mult mai bune HP si apararea sau eschiva!

COMPETENTE :
Imbunatatirea Competentelor este cea mai subiectiva parte din constructia unui Personaj. Competentele unui Ninja (lama) sunt:

AMBUSCADA : consista intr-o injunghiere a adversarului. Este poate cea mai puternica dintre Competentele unui Ninja, sau cel putin cea mai utila. Primeste un bonus destul de important la dauna daca adversarul este injunghiat pe la spate , chiar si cand este folosita sub efectul Camuflajului.
Pro:
-posibilitatea de a face daune foarte elevate
-timp scurt de reincarcare (15 sec)
-loveste pe suprafata extinsa (util si in PvM si in PvP)
Contra:
-daune instabile.
-posibilitate de a rata executia.
-dificila de folosit bine (nu mereu se poate reusi injunghierea din spate)
Recomandata ca prima Competenta la M (Maestru).

PUMNAL RULANT : consista intr.o serie de roti. Aceasta Competenta este cea mai dificila de folosit , dar poate fi fatala adversarului. Aveti posibilitatea de a lovi nu doar odata , ci chiar de 2 pana la 4 - 5 ori.
Pentru a lovi de cel putin 2 ori , este necesara sincronizarea perfecta in a face PUMNAL RULANT imediat dupa terminarea combo-ului cu pumnalele si aruncarea in spate a adversarului. Pentru a face 3-5 lovituri...este nevoie de experienta de joc.

Pro:
-posibilitatea de a devasta adversarul
-posibilitatea de otravire (putina - ajunge la 4% la G1! - dar foarte eficienta)
-poate fi folosita impotriva unor grupuri mari de monstrii sau adversari , facand daune multora dintre acestia si otravind aproape de fiecare data pe cineva ( utila si in PvP si in PvM)
-utila pentru a "fugi" de grupuri de adversari sau monstri
Contra:
-timp de reincarcare elevat (25 de sec)
-rezulta inefectiva impotriva personajelor pe cal sau cu viteza de atac mare ( pentru ca este greu sa termini combo-ul cu pumnalele in favoarea ta)
Recomandata ca 1 , 2 , sau a 3 a Competenta la M in functie de constructia dorita

NOR DE OTRAVA : Ninja scuipa otrava impotriva adversarului. Competenta contestata dar fara indoiala utila, pentru ca otravirea este unul din punctele de forta al unui Ninja. Norul face dauna magica , netta, care ignora apararea adversarului.

Pro:
-capacitatea de a otravi
-capacitatea de a ataca cu un minim de distanta
-loveste pe suprafata extinsa (util in PvM si incaierari)
-nu rateaza
Contra:
-timp de reincarcare foarte mare (25 de sec)
-dauna redusa fata de alte Competente
-timp de lansare lung
Recomandata ca a 2 a sau a 3 a Competenta la M

ATAC FULGER : Ninja sprinteaza inspre adversar. Este abilitatea Ninja cea mai originala, chiar daca este mult mai inutila ca altele.Are o buna valoare tactica si face o dauna sigura (nu este influentata sau scazuta de nimic) destul de mare (ca sa se inteleaga mai bine, face o dauna mai mare decat o Viclenie facuta rau , daca cele 2 Competente in cauza, au acelasi nivel).

Pro:
-da jos adversarul
-se poate ataca de la distanta
-daune destul de bune
-timp de reincarcare mediu (20 de sec)
-util pentru a iesi dintre pereti sau pentru a fugi de monstri/adversari
-se dovedeste util in PvM, lovind pe arie extinsa si facand destul de multe daune
Contra:
-de multe ori nu se reusete executia
Recomandat ca a 3 a sau a 4 a Competenta la M

CAMUFLAJ : se devine invizibil - efect care dispare daca se ataca - pentru o anumita durata de timp.Forta acestei abilitati consista in bonusul de camuflaj care il ofera. Daca este combinata cu Viclenie , permite unui Ninja sa fie devastant in razboi, dand lovituri mortale adversarilor cu putina viata ramasa castigand astfel puncte pentru propria Breasla ;dar a mari Camuflaj inseamna sacrificarea unei Competente de atac : in medie , aceasta Competenta trebuie ajutata cu cel putin alte 2 Competente (ex: Ambuscada , Pumnal Rulant, Camuflaj , ca secventa a celor 3 Competente de dus la Maestru).
Pro:
-daunele Ambuscadei sunt foarte elevate
-util pentru a reincarca HP si Competentele
-util pentru a evita atacurile monstrilor ostili ( ex: tigru alb)
Contra:
-inutil in PvM
-se reincarca in 60 de sec , o eternitate , dar durata camuflajului creste odata cu cresterea nivelului Competentei
-din pacate puteti fi loviti chiar si cand sunteti camuflati
Recomandat ca a 4 a sau a 5 a Competenta la M
Recomandat este ca la inceput sa puneti cate 1 punct la fiecare Competenta si apoi sa va concentrati pe una singura de ridicat la Maestru ( de preferinta la 17 puncte, cu un pic de ajutor de la Batranica). Acelas lucru cu a 2 a Competenta si apoi cu a 3 a si tot asa-

Echipaj:
Al 3 lea element pentru un personaj este echipajul, care de obicei determina puterea. aici o sa scriu putin ca depasesc max de caractere posibil :thumbdown:

Arme:
Pumnal.
Preferintele pentru arme variaza de la jucator la jucator si sunt relative in functie de UP, bonus si vit de atac a pumnalelor.
Mai intai o lista cu pumnalele care nu se merita sa le aveti.
Pumnal de lvl 20
-.- lvl 36
-.-lvl 40
-.-lvl 55
-.-lvl 60
Nu sunt recomandabile datorita vitezei de atac redusa fata de alte pumnale asemanatoare ca dauna, dar mai rapide.
Un pumnal foarte bun este Foaie Neagra de lvl 30 care este magic. Lent dar are o potenta marita in functie de up si mai ales datorita bonusului standard de Competenta, care imbunatateste personajul Ninja in mod semnificativ
Bonus cautat: Posibilitate de otravire , lovituri patrunzatoare, Flexibilitate
Amintiti-va ca pumnalele cresc daunele Competentelor dar sabiile NU.
Sus In jos tia,m dat un raspuns de pe alt sait care sunt si eu deacord cu el

| cataswat a răspuns:

Dupa mine cel mai tare caracter? Hmmmm este una din cele mai grele intrebari.Pe metin2.ro cel mai TARE si cel mai convenabil caracter este Sura-Arme Magice.Acuma am sa iti spun si de ce este cel mai bun prin 2 puncte:1)Are itemele foarte ieftine si 2)Are cartile Foarte Ieftine.

| MursoiMadalin a răspuns:

Parerea mea:

top pvp:
1.saman vindecare
2.sura bm(preferatul meu)
3.ninja arc(cu o tactica buna poate sa bata samanu si sura)

si poate multi o sa ma cotraziceti.citesc pe site uri si ii aud pe unii ca spun ca razboinicii sunt cei mai buni in pvp.va inselati dupa parerea mea sunt cei mai slabi pana si un sura pe arme daca stie sa se construiasca pvp ii rupe mai ales pe oficil cartile de war sunt cele mai scumpestraight face nu are rost sa ti fac un war pe oficial desi sunt cei mai multistraight face si aia de 70 isi iau bataie de la sura de lvl 45 bm... un ninja arc ii este fatal unui mental daca te feresti nu o sa ti ia nimic din HP

Astept sa ma contraziceti

| Bogyutzzz a răspuns:

Pentru mine cel mai bun caracter e War corp pentru crescut si ecomomisesti lichori PM pe urma war Ment da e adv ca se evita skilurile usor daca nu sti sa le dai si nu e adevarat ca are DMG mic la skiluri atacu zdrobire ia Vartejul sabiei la DMG la P cu o arma buna de exp partyzan+9 (arma lv65) poti avea la skil 8k-9k la skiluri ment care sunt cele mai bune la dmg si depasesc Sura, Shaman, Ninja, dar poti fi batut foarte usor de Sura BM War Corp

| Aleksandru97 a răspuns:

DOAMNEEEEEEE, ce warrior corp copiilor.
Asta faceti voi pentru ca nu sunteti in stare sa jucati pe alt caracter. Daca va pun un ninja pe arc, saman healer sau sura pe flame in mana voi va dati cu capul de pereti.
Fara aos si necunostinta warriorul e cel mai ratat caracter din metin2.
Iar cu privire la intrebare, cel mai bun carater pvm e sura arme magice iar pvp ar fi sura magie neagra, ninja arc(nu stiu cine reuseste sa il creasca) si saman pe healing.

| savarsit a răspuns:

Kevinbm...cum sa-ti zic --> daca tu nu ai jucat niciodata pe war, asta nu inseamna ca este cel mai praf carcater big grin nu`mi spune tu mie ca un ninja pe lama sau un saman pe zmeu bate un war corp/mental...un mental cu 2 maini are atacul mult mai mare decat la vartej cu tot cu aura!