| Brandus_Nicoleta_1996 a întrebat:

Salut, vara asta voi pleca pe ceahlau si as vrea sa stiu in cam cat timp as ajunge pana in varf? si este freu de urcat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de usor, depinde de traseul ales, dar in general cam 4 ore faci

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E o tura de maxim 1 zi, dus intors. E unul dintre cei mai banali munti din Romania. Daca ai fi umblat prin munti, nici macar nu puneai intrebarea.winking

| Zuzulina99 a răspuns:

Daca urci pe la Durau, traseul dureaza cam 7-8 ore. Urcare e oarecum grea, dar la coborare e teroare. Iti recomand sa urci pe la prima cabana si sa cobori pe la cascada, deoarece drumul pe la cascada e foarte abrupt si nu prea poti sa urci pe acolo. happy