| sebyta12 a întrebat:

Vreau sa cumpar un lampion cu "I love u" ca sa il aprind cu iubita mea. Este usor sa aprinzi un lampion?

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Heiihappy.buna.pentru a aprinde un lampion trebuie sa nu bata vantul(perfect ar fi sa nu bata deloc) pentru ca daca bate il va indeparta si va lua foc (in cel mai rau caz da foc la iarba etc.) tot ce trebuie sa faci este sa TE asiguri ca nu are nici o gaura pentru ca daca are nu va zbura, sa aprinzi filamentul, sa il pui c cura jos lipit de pamant (asta in cazul in care il pui pe nisip peiarba s-ar putea sa ia foc), sa il tineti acolo pana ce se umfla singur si pana incepe sa se ridice de la pamant singur fara sa il ridicati fortat.Si eu am aprins multe lampioana insa odata eram sa dau foc unei mici casute parasita din lemn :s. Succes! Fundita?happy big grin

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Chiar e nevoie să poluați cerul cu căcatul ăla de lampion ca să vadă poporul ce multă dragoste plutește pe-acolo?