| Soldado6002 a întrebat:

Vreau sa fac un oras de la zero, pe calculator. Cu cladiri, drumuri, relief, s.a.m.d. dar Nu stiu cu ce program as putea sa il fac. Nu vreau sa ziceti raspunsuri gen: Fa-l in SimCity, sau in Cities Skyline, ci sa fie cat mai aproape de realitate.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu te supara pe mine, dar daca ai fi fost capabil sa desenezi un oras 3d, ai fi stiut si cu ce program se face asta.

Ca sa ajungi sa construiesti un oras trebuie mai intai sa poti desena un cub, apoi un dulap, apoi o camera, apoi o casa, si tot asa. Nu o sa desenezi un oras din prima.

Tu ai impresia ca cei care creeaza orase pentru jocuri sau pentru filme de hollywood o fac la ei in dormitor?
Sunt echipe uriase de profesionisti, platiti cu o gramada de bani si cu acces la cele mai bune softuri si la cel mai puternic hardware.

Generarea unui oras costa milioane de dolari.

| dannyel86 a răspuns (pentru johnnny123):

Bine spus. Se incepe de la linie si punct. happy

| cristimihailov a răspuns:

Eu ma gandeam la autocad...