| pitbullbulterier a întrebat:

Salut vreau sa-mi fac un canal de gaming dar am cateva nelamuriri:
1) Cu ce program ar trebui sa filmez sa fie full hd?
2) Ati vazut ca atunci cand apar filmuletele pe youtube au ca un fel de interfata, o poza care nu face parte din video este doar asa de design. Cum pot pune si eu una?
3) Cu ce program pot edita dupa aceea videoul? Sa pot adauga 2-3 secunde din alt video, sa pot scrie ceva pe video?
4) Ce inseamna render? Am auzit pe multi ca cica stau mult la render.
Va rog dati-mi si link de download de la programele pe care o sa mi le dati.
Dau funda!

1 răspuns:
| 0x11111051 a răspuns:

1) Action! (nu o cumpara, fii pirat)
2) Da, poti sa faci. Trebuie doar sa pui fisierul cu imaginea care doresti tu atunci cind vei incarca video-ul. Vei gasi repede. Imaginea trebu sa fie 1280x720.
3)Sony Vegas Pro sau AE CS6
4) Asta dupa ce ti-ai finisat proiectul, apesi render si se incepe a forma videoul. (in program de editare).

Link-urile mii lene sa ti le dau. Cautale singur. Informatia de baza ti-am dat-o.