| maf a întrebat:

Salut vreau sa-mi instalez java special pentru a ma juca MINECRAFT caci fara java nu se poate juca, dar am citit pe net ca poti lua virusi mai repede daca ai java instalat in browser. Stie cineva ceva despre chestia asta?

3 răspunsuri:
| Nolifenodeath a răspuns:

Pai daca ai antivirus bun nu ai de ce sa iti faci griji.
Si la mozila firefox ai plugins antivirusul?
Nu are cum sa iti intra virusi daca navighezi numa daca descarti.

| GeorgeDuduu a răspuns:

Nu e adevarat, si eu am luat java special pentru minecraft, iti dau link http://www.java.com/en/download/index.jsp e cel mai bun crede-ma

| catalin96samp a răspuns:

Care nu stiti nu comentati. Un pic cam veche intrebarea dar poate mai intra cineva. Ori ce virus ruleaza cu java si prin ori ce virus ma refer la cele mai puternice calul trojan McDonald´s system si cateva keyloggere dar nu toate. deci da daca ai java instalat esti supus unui risc mai mare fata de cum esti supus fara java. Java e bun foarte folositor sfatul meu nu-ti face griji de virusi nu are de ce sa-ti dea cineva vreun firus dintre cele de mai sus, oricum iti dai seama fi atent cand downloadezi iti dau un exemplu installul de la steam are aproximativ 12 mb un virus intitulat steam.exe nu va avea mai mult de 1 mb. asa ca uitate la marimi si esti total sigur ca nu e virus. frate daca vezi imi dai si mie funda ca mi-am facut cont special ca sa iti raspund big grin