| KllS a întrebat:

vreau si eu o arma cum au astia in filme...de unde pot sa cumpar? ei cand trag fac si scanteie
folosesc gloante oarbe sau ce? happy
dau funda pentru cel mai bun raspuns si pentru linkuri

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice tip de arma, care poate fi detinuta legal de o persoana fizica, trebuie sa ai cel putin 18 ani. Pentru unele arme se cere permis de portarma, pentru altele sa fii autorizat sau sa notifici procurarea. Se cer indeplinite si alte conditii, le poti vedea daca o sa citesti L.295/2004, republicata in 2014.
Doar pentru replicile de arme tip airsoft si pentru cele de paintball nu se cer alte conditii decat varsta de 18 ani.
In filme se folosesc arme adevarate dar se trage numai cu cartuse oarbe.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Se gasesc ma greu la noi in tara aceste jucarii, dar daca cauti pe ebay sigur vei gasi o gramada pe acolo happy. Cand trag cu acea arma normal ca folosesc gloante oarbe laughing. BFt