| Cosminovici18 a întrebat:

Fanta si Sprite sunt facute de firma Coca-Cola? apartin companiei Coca-Cola! Ofer funda pentru raspunsul corect si argumentat!

Răspuns Câştigător
| Bella_3635 a răspuns:

Fanta este un brand global de băuturi răcoritoare carbogazoase cu aromă fructe deținut de The Coca-Cola Company. În lume există peste 90 de astfel de arome, dar majoritatea sunt disponibile doar local.

Sprite este un suc transparent, cu aroma lemon-lime, al firmei The Coca-Cola Company!

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Fanta,Sprite, Cappy, Nestea apartin Brandului Coca Cola.

Răspuns utilizator avertizat
| danyelo112 a răspuns:

Daca te uiti pe sticlele de fanta sprite pepsi si coca-cola vei gasi la fabricant:"Coca-Cola Company"deci raspunsul il deduci singur. funda?

| Kosmyn_2415 a răspuns:

Da sunt amandoua facute de firma coca-cola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiai Coca-Cola, Fanta si Sprite sunt produse de Coca-Cola Company si Pepsi, Mirinda si 7up sunt produse de PepsiCo.

| SebbyHere a răspuns:

Am si eu o mica intrebare Monster Energy(energizantul ala)de ce firma este facut?

| katalynnnnnnnn a răspuns:

Normal...uita-te peeticheta sticlei