| mariuswox a întrebat:

Salutare ..incerc sa imi instalez upgrade-ul la windows 10(am windows cu licenta) dar se blocheaza la 99 %.

De ce? Am stat si l-am lasat si 6-7 ore si tot degeaba. Tot 99% ramane.

De ce? ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate "nu incape" in calculatorul tau.
Trebuie sa ai calculatorul conectat pe internet functional (pentru activare si upgrade-uri), care, daca ai configuratie slaba, lungeste excesiv de mult instalarea.
Verifica Led-ul Hard Disc-ului, daca palpaie, respectiv apasa butonul NumLock si vezi daca starea Led-ului aferent se schimba la apasari. Daca da, atunci calculatorul lucreaza, dar nu e prea vizibil pe ecran. Daca nu, calculatorul este "inghetat" din cauza vreunui conflict soft/hard.

| mariuswox explică (pentru Bula):

Spatiu este destul. Calculatorul poate duce fara probleme acest upgrade iar internetul este de mare viteza si totusi degeaba.

| Paasaaricaa a răspuns:

Incearca cu asta : http://downloadwho.com/file/05858D5
La mine a mers