| Emre a întrebat:

Am 13 ani și am o problema.Eu locuiesc în București dar tatăl meu din cauza notelor mele m-a trimis la un internat în Constanta și acolo este foarte rău. Nu intru în foarte multe detalii dar îmi vad 2 zile pe luna părinti. Ce ar trebui sa fac ca sa treacă timpul mai repede sa nu fie chiar atât de plictisitor acolo?

Răspuns Câştigător
| Lailly a răspuns:

In primul rand, incearca sa nu te gandesti prea mult la printii tai sa nu-ti faci mai mult rau singurel, in al 2-lea rand ai putea citi o carte, ai putea sa te joci ceva pe calculator daca va da voie acolo...ai putea sa iti gasesti un serial sa te uiti la el sau cel mai bine cum a mai spus cineva, incearca sa iei note cat mai bune, sa "te indrepti cumva" ca tatal tau sa te vada cu alti ochi.happy Succes!

3 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Ce naspa de tine. daca poti eu asa zice sa te uiti pe calculator la serilae si anime, filme sa te joci jocuri online cum ar fi 4story, WOW, LOL, BOI, WOI, Metin2. dar nu prea cred ca va lasa mult pe calculator numa daca aveti voi laptop.

| Marylol a răspuns:

Invata mai bine ca tatal tau sa te aduca inapoi la Bucuresti

| Emre explică:

Sa va spun orarul unei zile normale acolo.Ne trezim la 5 30.La 6 30 mâncare pana la 7. Dupa curățenie pana la 8 30. Meditatii la Rom și Mate pana la 11, după pana la 12 trebuie sa mâncam și sa ne imbracam. Scoala pana la ora 18 30. Dupa Mancare pana la 19 si de la ora 19 pana la 22 lecții pentru a doua zi și pentru a treia. și tot asa. Timp liber nu ai am laptop dar nu ne lasă sa ne aducem lucruri ca astea de acasă.Nu mai zic ce mâncare este apa calda nu este căldura putina sunt condiții oribile de viata.