| supernatural2011 a întrebat:

xD

Am pe metin2.ro un cont de lvl 33 (razboinic corp) si am nevoie urgent de bani.Va rog ajutati-ma si pe mine, spuneti-mi cum sa fac rost de bani.Nu prea sunt bogat in iteme, dar am nevoie mare de money.

P. S. = sunt pe server Leonis regat albastru.
Multumesc. Funda si vot.Am nev de ajutor urgent!

Răspuns Câştigător
| Andy04 a răspuns:

Am o strategie foarte buna.Stai mult la pescuit pana faci un inventar. Apoi pune-i pe toti la magazin cu 15k sau 20k.Credema ca prietenul meu(Sebi)a incercat astfel si in 10-30 de minute maxim, toata lumea ia cumparat toti pestii.

24 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Iti trebuie doar creier. Pe metin2 75% din playeri sunt fraieri, deci usor de pacalit. Cateva sfaturi acum, care le-am luat de pe un site, m-au ajutat mult, adica sa ajung in timp scurt tot+9 si 2k pv tot pe mine.
1. Comertul

Intrati pe un canal mai aglomerat(de obicei CH1 e cel mai aglomerat) si va uitati la preturile puse de playeri la diverse iteme. Le cumparati pe cele mai ieftine, si le vindeti cu un pret mai mare.

De obicei jucatorii mai noi nu prea nimeresc preturile, si s-ar putea ca pretul sa fie in favoarea voastra.

2. D.T.

Un jucator experimentat poate iesi din turnul demonilor cu peste 1 000 000(1kk) pe zi. Apropo. in Turnul Demonilor (D.T.) puteti intra doar daca aveti lv 40. D.T. se afla in mijlocul Templului din Valea Seungryong.
3. Metine si monstri

Metinele de nivelul vostru ofera mai multe iteme decat oricare altul. Iar itemul primit, il puteti vinde. Tot asa e si cu monstri.
4. Un cont de nivel mai mic

Ei bine… un cont de nivel mai mic, v-ar prinde bine, deoarece, nu numai ca veti economisi timp la magazin, ci veti face rost si de medalii de cal, pe care le puteti vinde. La nivelul 17 | 19 | 21 | 23 | 26 |29 cad foarte bine medaliile de cal.

| DEBrown a răspuns:

Sau daca vrei altfel, o solutie buna, dar necesita timp. Iti cresti mai multe conturi de lvl 30, le pui la pescuit cu hack care iti aduna automat, iar la 2, 3 ore intrii pe ele, vezi ce au prins si scoti scoici bune pe care le vinzi bine la pret.

| Digital112 a răspuns:

Sparge metine de lvl 30 sau 35 sau daca vezi ceva la shop mai ieftin si sti ca se vinde mai scump cumparal si il vinzi tu mai scump
p.s daca ai nevoie de mai multe detalii da add la: metin2_gg(sunt expert in metin2 si nu ma laud xD)

| Andy04 a răspuns:

Ma andrei112 pana iti pica fms faci cu pestii 10kk.

| S0nofS4tana a răspuns (pentru Andy04):

Du-te de aici cu pestii tai ca pana faci 10 kk din pesti fac eu 200kk din cozi de sarpe cu +

| andrei112 a răspuns:

Salut. O cale usoara de a face mult yang este de a te duce la Arcasi Brutali in Vale. Isi dau respawn din 10 in 10 minute, dar poti cauta pe mai multe CH. La ei pica Sabie Luna Plina (fms) si Arc Corn, cel mai bine la lvl 20-28 (poti sa faci in 2 ore un caracter lvl 20). Fms-urile le faci +4 si dupa le vinzi cu in jur de 1000000(1kk) depinzand de pagubele pe care le au. Poti sa le vinzi si cum sunt. Pica cam unul la 1-2 ore. Preturile nu stiu exact care sunt pe Leonis, ma gandesc ca ar fi mai mici, dar pe Corvus stiu ca sunt in jur de 1kk. Verifica-le!

| shhhs a răspuns:

Salut,
1.Uite aici un ghid ce cuprinde 10 metode de facut bani pe Metin2.
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html
Bafta!

| Dobre_Alex_1998 a răspuns:

Http://heckMT2.yolasite.com --- acesta este un hack de drop mt2 RO

| johncena619 a răspuns (pentru Dobre_Alex_1998):

Va recomand sa nu folositi situl acesta nu e bun

| Andrei943 a răspuns:

Din pescuit : stai cu orele la pescuit pana faci multi pesti si ii deschizi poate pica scoici, sau daca nu doresti asa ii poti vinde la magazin cu maxim 25-30k. pestii se cumpara repede.
din metine : stai o zi intreaga la metine si poate pica cc-uri bune. aura sabiei, iures, vartejul sabiei. etc. desigur poti dropa si pietre + 4. o piatra + 4 costa mult. mai ales piatra protectiei, grabei, anti razboinic si anti monstrii. ( recomand sa stai cu manusile talharului pentru a spori sansa de drop )
farmatul : farmezi rib-uri la arahani in valea orcilor ( faci si level la ei ) sau farmezi fms in valea oriclor la specialist brutal. ps : de la arahani primesti si bani si alte iteme, poate dropezi si papuci cu pv, care valoreaza mult. sau colier cu rezistenta sabie, 2 maini, pumnal alte iteme care valoreaza mult. poti vinde celalalte iteme care nu prea au valoare la shop. ( negustoare sau alt npc )
vinzi iteme : aceasta metoda este una buna, dar trebuie sa ai noroc. mergi prin oras, cauti sa spunem o coasa + 8 sau 7. o cumperi si o bagi la fierar in speranta ca o faci + 8 sau 9. daca merge, o poti vinde pe bani mai multi fata de cati bani ai dat ca sa o cumperi. aceasta metoda poate sa te sece de bani. poti sa o folosesti doar daca vrei, restul metodelor zic eu sunt mai bune happy

| grasuxxx12 a răspuns (pentru Andrei943):

Http://hotfil.es/763785 ceva cu care puteti sa faceti bani o gramada

| milandru a răspuns:

Lotteria metin2 http://surpryiza.yolasite.com/

| valciugabi a răspuns:

Cea mai usoara dar plictisitoare e mineritu.
Obti minereuri fa piatre +0-+2 si fa-ti diamante ebonita etc...
se vand de la 300k pana la 800k
Perla cu 300k
ebonita500k
aur alb-aur 600k
cupru400k
diamant800k
sper ca ti-am fost de ajutor

| Clapa_Dragos_1975 a răspuns:

Poti sa descarci un hack si il trimiti la pescuit ca pescuieste singur si ii vinzi cu 20k

| Rusea_Cosmin_1971 a răspuns:

Ai putea face niste caractere mici (noi)si bani obtinuti pe alea(adica destul de mult daca faci misiunile)ii transferi pe caracterul de baza (printr-un prieten de incredere sa incearca sa ii pui la depozit)

| emlvintila a răspuns:

Http://cadourimetin2-ro.yolasite.com/

Iei aici iteme cate vrei. Mie mi-a mers;)

| aNoNiM996 a răspuns:

Astea sunt metode grele dau iti dau un sfat! Fate fata orice caracter de preferabil ninja ( lure) sau samanca (buff) sau te poti face buff baiat si dai buf la cei de lv mare pe bani sau sa te cresca! Funda?

| grasuxxx12 a răspuns:

Http://hotfil.es/763785 aici ai hack cu care poti face bani rapid numai sa fi atent sa nu te filmeze nimeni sau sa te prinda gm:P

| catalin221498364573 a răspuns (pentru grasuxxx12):

Nu trebuie cont cu bani? pentru al folosi?

| emanuelandrei19 a răspuns:

MartyMcFly ai dreptate.Multi prosti sunt pe metin 2 ro, eu am facut bani pe metin 2 ro prin pescuit:am stat in jur de 2 ore, le-am desfacut si mi-a dat perle, am facut shop si le-am dat pe 3kk fiecare.A durat mult da a meritat.