| Adrianaman3 a întrebat:

Se poate sa imi fac unghiile sa creasca mai repede? Daca da, spunetimi plz

1 răspuns:
| CentruldeParenting a răspuns:

Totul porneste de la dieta. Trebuie sa consumi alimente bogate in proteine (oua).
Sa-ti ingrijesti unghiile regulat.
Spalatul vaselor poate deteriora unghiile, asa ca foloseste manusi. La fel si cand faci curatenie in casa - chimicalele dauneaza.

Ce produse sa folosesti. Sigur ai prin casa un catel de usturoi. De doua ori pe saptamana aplica usturoi pisat pe unghii (ori taie unul in jumate si sterge unghiile cu el)

Uleiul de ricin este, din nou, foarte bun.

Dupa ce te speli pe maini foloseste o crema hidratanta.

Evita unghiile false, cele cu gel si toate produsele care deterioreaza puternic unghia.