nony
| nony a întrebat:

Si stau aproape de tine doar ca sa-ti simt mirosul pielii, sa-ti vad zambetul atunci cand esti fericitá, sa-ti vad ochii atunci cand sclipesc de fericire...Stau aproape de tine gandindu-má ca intr-o zi o sa fim de mana pe drumul vietii fara sa ne pese de obstacole si problemele care vor incerca sa ne rupá. Te strang puternic in brate si-ti promit ca tot ceea ce te-a facut sa suferi a dispárut, ca tot ce ai vazut rau in lume este doar un vis din care te-ai trezit.
- Te rog, nu ma parási! - imi soptesti printre suspine dorindu-ti ca noaptea sa nu se termine si imbratisarea sa dureze o eternitate.
- Ai incredere in mine, sunt al tau pana la sfarsitul zilelor mele.
¨ In sufletul meu stiu ca este fata cu care mi-as petrece fiecare secunda a vietii mele.Acel complement perfect al sufletului meu balnav in cautare de remediu. Tu! Tu l-ai vindecat si am renascut odata cu refacerea ranilor. Te-am cautat dar tu m-ai gasit ratacind pe strazile destinului.Am stiut din prima secundá ca toate cautarile mele s-au oprit la la tine.Am stiut din prima secunda ca toate zilele vor avea altà culoare, culoarea vie a vietii.Iti multumesc! ...pentru ca esti aici ¨
Aveti vreun gand catre persoana iubitá sau spre o persoana dragá vouá?

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Multumesc ca ai fost alaturi de mine atunci cand am simtit nevoia.
Multumesc ca m-ai tras de urechi, frumos, atunci cand situatia a cerut-o. Vreau asta de mai multe ori.whistling
Multumesc ca ma accepti cum sunt.
Multumesc ca mereu cand am fost nervos, ai reusit sa ma seduci prin calmul si echilibrul tau: nefacand nimic, doar fiind tu.
Si nu-n ultimul rand, multumesc ca nu m-ai dezamagit niciodata.
Nu e nicio declaratie de dragoste, ci un gand transmis cuiva de pe site, pe care apreciez mult.happy

| cornel a răspuns:

Dahappy

ca o iubesc enormhappy

| Alex_2741 a răspuns:

M-ai facut sa plang sad. ma gandesc la fostasad si azi de ziua mea mi-a dat un sms cu la multi ani si la sfarsit mi-a zis "TE IUBESC " sad. inca tin la easad ea ma iubeste dar nu mai merge relatia astasad. Imi pare rau pentru easad si pentru mine imi pare rau ca sufar ca un prost sad dar trec si peste astasad. Oricum multumesc pentru cuvintele asta pusehee hee sunt superbe happy

| Alex_2741 a răspuns:

@Gabisen frumos si la tine happy...ma-ti facut amn2 sa plangsad. Orikum ...asa cum am mai spus o sa trec mai departe si o sa imi fac alta relatie happy. Superbe randuri amn2 happy kiss

| kiddutssa a răspuns:

Noi ne-am cautat mult timp. Eram androginul perfect, dar la un moment dat a trebuit sa fim separati si aruncati in neantul vietii. Am incercat din rasputeri sa il regasesc, sa il simt iar aproape, si mereu cand gaseam ceva asemanator aveam impresia ca tu esti, pana in momentul in care totul se naruia. Dar intr-un final ai aparut si am redevenit acel androgin perfect. Ai un loc special pentru bratele mele cand te strang la piept, si un loc special pe pietul tau cand adormim seara obositi pe canapea. Acesta ar fi exemplul perfect, ca atunci cand cauti destul de mult si ai rabdare, vei gasi intotdeauna ce ai pierdut la un moment dat. Suntem perfecti impreuna, iar unul fara altul nu am avea nici o valoare.Asa ca, hai sa fim egoisti pana la capat si sa nu ne despartim niciodata. Love you my sun!

| 6AniFaraTine a răspuns:

Aceleasi cuvinte, aceeasi scena...nu ma parasi.acelasi multumesc l-am spus.Pentru moment am crezut ca esti el si ca redai o amintire a noastra apoi am realizat ca e imposibil.Intradevar jumatatea perfecta, intregul ideal.Si astazi nu mai am nimic.Gandul meu catre el? 6 ani fara tine...inca respir, traiesc, exist.De ce? Pentru ca sunt o lasa sau pentru ca viata iti da o palma atunci cand spui "NU POT SA TRAIESC FARA TINE! "
P. S: Clarviziune?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am asteptat sa-ti fie dor, dar fiecare zi ce trece, imi ia din suflet pic cu pic, din dragostea ce parca...trece.
Am asteptat sa te intorci, sa-mi mai zambeti din nemurire, dar ai uitat sa te opresti, sa-mi mai zambesti...sa vii spre mine...
Am asteptat sa vii din nou, pe plaja vietii inc-odata, dar ai ramas., c-asa ai vrut pe insula intunecata(...)
Am asteptat si mai astept sa vad o lacrima cum curge, de pe obraz, incet pe piept, sa vad cum ura ti se frange
Sa vad cum totul se topeste si se uneste-n amalgam, si se separa peste vreme venind spre astazi din neant
Am asteptat, si mai astept, dar nu stiu cat voi astepta, poate totusi intr-o zi te vei trezi...ma vei cauta...

batting eyelashes

| Gabisen a răspuns:

Poate câteodată când eşti supărată nu ştiu ce să spun şi tot ce fac este să tac şi să mă supăr şi eu. Pe mine. Mă gândesc că n-aş fi prietenul pe care ţi l-ai dorit sau că prietenia noastră o să se ducă de râpă dacă mai tac. Trebuie să spun ceva, ca să mă împac pe mine, şi poate de aceea mai zic şi greşite. În momentele acelea mi-aş dori să fii lângă mine şi să te ţin în braţe şi să ştii că îmi pare aşa de rău şi că aş vrea să mi se întâmple mie înzecit doar ca să-ţi fie ţie bine. Cred că lucrurile astea nu le ştiai şi ar fi timpul să le aflii. Îmi este atât de bine când eşti fericită! Cu toate astea aş vrea să fii aici sau să fiu acolo şi să râdem împreună de freza cucoanei de la parter, să bem o cafea şi să depănăm amintiri. Întotdeauna mi-am dorit să te ştiu iubită, fericită şi împlinită. Aştept ziua în care Dumnezeu îmi va asculta ruga.

| ramonelll a răspuns:

Buna.
mi-a placu ce ais cri aici,"bravo"sa stii ca uneori si eu am o stare asa ca a ta, cred ca ne asemanam