| Happinessssss a întrebat:

Spuneți-mi vă rog cărți care MERITĂ CITITE, nu mai știu ce să citesc.
*de preferabil în engleză*

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
LA rascruce de vanturi
Pe aripile vantului
Jane Eyre
Mandrie si prejudecata
Varsta inocentei
Anna Karenina
Crima si Pedeapsa
Idiotul
Elevul Dima dintr-a 7-a
Invitatie la vals
Maitreiy
Daneza
Maestrul papusar
Si daca iti plac cartile politiste, tot ce gasesti de la Tess Geristen, scrie genial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jane Eyre-Charlotte Bronte
Se numea Sarah-Tatiana De Rosnay
Dexter vise intunecate(serie)-Jeff Lindsay
Ingeri si demonic, Codul lui DaVinci, Conspiratia (si altele)- de Dan Brown
Startrek-generatia urmatoare(serie)- de Diane Carey
Tradarea lunii-Alexandru Jar

Alti autori ai unor romane de succes:

Edgar Wallace
Arthur Conan Doyle
Agatha Christie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah,si viziteaza si site-urile Asianfanfics si Wattpad(acolo poti gasi atat carti cat si ficuri, fan-ficuri in lb. engleza).

Vacanta placuta!

| UnTipObisnuit a răspuns:

Ti-as recomanda cu toata inima seria : "Percy Jackson si Olimpienii" (nu stiu cum se scrie in engleza) scrisa de Rick Riordan

| Celeana a răspuns:

Care iti sunt preferintele? Daca sunt asemanatoare cu ale mele, atunci am multe recomandari pentru tine. big grin

| LyricsBubbleGum a răspuns:

Chris Bradford - Tanarul samurai
Suzanne Collins - Jocurile foamei
John Green - Sub aceeasi stea, Cautand-o pe Alaska, Orase de hârtie
Ransom Riggs - Miss Peregrine
Daphne du Maurier - Hanul Jamaica
Clive Cussler - Sahara (asta a fost cea mai geniala carte pe care am citit-o pana acum, asa ca ti-o recomand). Sper ca te-am ajutat. Lectura placuta laughing