| FURNICA a întrebat:

Spuneti-mi un banc tare de totlaughing

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata! Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma' de an!
- Mult... la noi era gata in 2-3 luni! Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta? La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O babuta merge la vot, iar in cabina sta mai mult de 15 minute. Toata lumea o asteapta … iese baba si intreaba:
– Maica, "f…u-va-n gura" se scrie legat sau despartit ?!? rolling on the floor oh go on

| Zenithf a răspuns:

Prima misiune pe luna, cosmonautul coboara din modulul lunar, spune celebrele vorbe "un pas mic pentru om, un pas urias pentru omenire", se uita in jur si ce sa vada? urme!
Curios, se ia dupa ele si-l vede pe badea Gheorghe la capatul lor, uimit il intreaba "ce faci aici, cu ce ai venit"
Se uita badea Gheo la el ca la un prost "pai cum bai cu ce? cu branza dara." big grin
Asa-i ca nu ti-a placut? thinking

| evoke a răspuns:

Popa cade pe scari. oh go on Mda stiu eh sec. oh go on [Acum parca vad ca o sa am stupid. laughing]

| ioana181 a răspuns:

Elevii sunt intrebati: ce vreti sa se spuna despre voi cand veti fi morti? Ioana: ca am fost o doctorita excelenta si am salvat multe vieti. Dan: ca am fost un avocat de succes. Bula: uite! misca! laughing

| Doddel a răspuns:

Banc.

| Iuly006 a răspuns:

Iti spun doua :
1.
Intrebare : Cum poti obtine lumina cu ajutorul apei?
Raspuns : Spaland geamurile! rolling on the floor

2.
Un motan se plimba pe un camp si se intalneste cu o vaca.
Vaca : Mai motanule, asa tanar si deja ai mustati?
Motanul : Mai vaco si tu asa mare si tot fara sutien! rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| banzicarul a răspuns:

Un rrom intra intr-un bar la care zice : - Un rom aici ...la care chelnerul : - Te-am vazut iesi afara dracului.laughinglaughing

| Zana_3479 a răspuns:

De ce are rinocelu corn>? ca na gasit chiflarolling on the floor