| Tadotaki_8217 a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste anime-uri pe care le-ati vazut si v-au placut mult. As vrea sa ma uit la cateva si nu m-am hotarat, SUNT PREA MULTE. Anyway, fara Naruto/Naruto Shippuden, Bleach, One piece, Full metal Alchimist sau Inuyasha [ clasice ]
P. S. > IN ROMANA. Funda - cele mai bune + vot...si restul doar VOT.

Răspuns Câştigător
| Bezea a răspuns:

Am vazut in jur de 200 anime (+- cateva). Nu trebuie sa caut pe net, selectez din cele vazute de mine. Si nu credeam ca e un concurs cand am citit intrebarea, am crezut ca doresti ca lumea sa-ti recomande un anime care sa-ti placa. Anyway uite cateva anime: Hellsing, Great Teacher Onizuka, Baccano, Phantom Requiem for the Phantom, Fate/stay night, Spice and Wolf (2 sezoane), Code Geass(2 sezoane). Nu stiu daca iti plac genurile astea dar nu ai specificat ce iti place.

15 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Daca ai specifica si genul de anime care iti place ar fi mai usor nu crezi?

| tenshi261 a răspuns:

Eu le-am vazut pe toate in engleza.s-ar putea sa gasesti si in romana.da sa te uiti la astea cas super fainehee hee
DNAngel, Blood+, Death Note, Chrono Crusade, Mai Hime, Elemental Gelade, Utawarerumono, Macross Frontier, Full Moon wo sagashite, Vampire Knight, Ouran Hight School host club, Hakuouki shinsengumi kitan
funda plsshappyhappy

| YoDjSeby a răspuns:

Iti sugerez utmatoarele anime sunt super : Naruto,Bleach,Code Gass,Inuyasa,Fragonaut:The resource, Claymore, The My noble mastrer,

| Tadotaki_8217 explică:

DEath Note, Vampire Knight le+am vazut.
Primul episod din -DNAngel, Ouran Hight School host club - nu mi-a placutlaughing
Mersi pentru raspunsul tau, mai astept cateva zile sa vad ce com se mai aduna si...vom vedea in leg cu fundabig grin

| Tadotaki_8217 explică:

@Bezea: Eu vreau ca voi sa-mi spuneti anime-urile care v-au placut, nu sa va spun eu un gen si HAi cautati voi pe net anime cu genu respectiv, NU! Eu vreau ca voi sa-mi spuneti ce v-a placut...atat...e greubatting eyelashes?

| Bezea a răspuns (pentru Tadotaki_8217):

Am vazut in jur de 200 anime (+- cateva). Nu trebuie sa caut pe net, selectez din cele vazute de mine. Si nu credeam ca e un concurs cand am citit intrebarea, am crezut ca doresti ca lumea sa-ti recomande un anime care sa-ti placa. Anyway uite cateva anime: Hellsing, Great Teacher Onizuka, Baccano, Phantom Requiem for the Phantom, Fate/stay night, Spice and Wolf (2 sezoane), Code Geass(2 sezoane). Nu stiu daca iti plac genurile astea dar nu ai specificat ce iti place.

| Tadotaki_8217 explică:

Pai eu ce am zis? Un anime care ti-a placut.

| Tadotaki_8217 explică:

Si mieee

| Tadotaki_8217 explică:

Mda...cred ca genu meu e :anime romance laughing)

| Bezea a răspuns (pentru Tadotaki_8217):

Nu era mai simplu sa zici asta de la inceput? Anime romance:
Lovely Complex
Peach Girl
Onegai Teacher
Toradora
Myself; Yourself
Toaru Majutsu no Index + Toaru Kagaku no Railgun - adventure cu putin romance
Ah! My Goddess

| Tadotaki_8217 explică:

Dar nu numai anime love ci si de actiune : Fairy Tail...sunt multebig grinbig grinbig grin

| hinata884 a răspuns:

Mie una mi-a placut mult kaichou wa maid-sama il gasesti pe site-ul akagi... gravitation, junjou romantica, daca vrei mai multe intra pe urmatorul site http://www.squidoo.com/the-best-anime-romance;)

| An4r3y a răspuns:

Naruto laughing mie imi place fff mult

| grEEnnEErg a răspuns:

Daca vrei in romana, cel mai bun site este 'Pe teava.ro'. eu am vazut o multime de anime, iar cele mai faine au fost: Kachou wa maid sama, Vampire knight, Pandora hearts, Ouran high school si Soul eater. Mai e unul pe care nu l-am vazut, dar MERITA: Special-A...cam atat...Vizionare placuta!

| zombie222 a răspuns:

DN angel; Seikon no qwaser; Inukami; zero no tsukaima toate sezoanele; nyan koi; elfen lied; dragon ball z; death note; kaichou wa maid-sama; ore-tachi Ni tsubasa wa nai; kimi ni todoke; kimikiss pure rouge; code geass; asu no yoichi; greengreen si multe altele (toate sunt traduse in romana+ca sunt romance and ecchi.) fundita?