| anonim_4396 a întrebat:

Stiti statusuri gen "te iubesc pentru ce esti, nu pentru ce ai?:-

3 răspunsuri:
| Alecsanndraa a răspuns:

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M. mi-e dor de tine! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra

E- eleganta

I- irezistibila

U- unica

B- blanda

E- eterna

S- scumpa

C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… "

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut

de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi

iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria! Sunt la spital! m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o

lupta………. iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.

TOTDEAUNA! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare…. te stiu din cartile de basme si povesti…. cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim…. ca nu stim ce este DRAGOSTEA…. dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine. Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate. Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

| Alecsanndraa a răspuns:

http://sweety-things.weebly.com/

gasesti kate vrei :*

| Catte a răspuns:

Vreau satusuri cum ca stau cu el ca il iubesc.nu pentru banii lui,,
sunt cu cel mai instarit baiat din scoala:-