| anonima480 a întrebat:

Stiu ca e ciudat dar, cum sa fac sa treaca timpul mai GREU? laughing))) funda...

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Vrei sa spui, sa ti se para ca trece mai greu. Pai fa ceva ce te plictiseste, uita-te la ceas in continuu laughing, dar nu ar trebui sa vrei asta. Traieste fiecare moment, fa doar ce-ti place si timpul o sa treaca normal.Si maine e o zi, ai timp sa faci ce nu ai putut sa faci azi. Bafta!

| CR1571XD a răspuns:

Pune-te sa-ti faci temele sau sa inveti 15 minute. Crede-ma o sa para de parca ai invata secole.

Răspuns utilizator avertizat
| Bunescu_Sergiu_2001 a răspuns:

Deplaseazate cu 300000 km/s. Atunci timpul sta pe loc?

| Gligor_Radu_1986 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa cauti sa faci lucruri noi, in fiecare zi sa capeti o experienta noua, doar asa creierul tau va asimila atat de multe informatii incat timpul se va dilata. Iar avand atatea noi experiente zi de zi, ti se va parea ca a trecut o vesnicie, cand defap poate a trecut decat un an! Te sfatuiesc sa calatoresti cat poti de mult daca ai ocazia sau posibilitatea financiara, locurile noi iti vor ramane ca imagini in minte, imagini pe care nici timpul nu le poate sterge, cu cat mai multe experiente cu atat mai multe amintiri. Iar amintirile dilata timpul, rutina comprima timpul. Cand eram copii vacanta de vara parea ca nu se mai termina, cum ti se par acum 2-3 luni? Pentru un copil 6 ore sunt cat pentru un adult 20. Multa bafta!