| DixxieMdl a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam stupida dar se poate intampla ceva rau cand vrei sa faci salt and ice challenge?

Răspuns Câştigător
| AcelasiOm12 a răspuns:

Această provocare poate provoca arsuri de gradul 2 la rece (de asemenea cunoscut sub numele de degeraturi), care este o înghețare superficială a pielii, fără a pătrunde în epidermă, care, în general, duce la apariția de vezicule. Se poate, în cazul în care a avut loc mult timp, duce la degerături (arsuri rece gradul 3), care este distrugerea tesutului complet... Daca vrei totusi sa incerci, incearca sa folosesti cantitate mica de sare/gheata si cat mai putin timp posibil.Sigur nu vrei sa ajungi la stiri precum https://www.youtube.com/watch?v=MNrCjQVeCH0 ori https://www.youtube.com/watch?v=_8QpinanhBQ.

Take care!

2 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Toata lumea face ice bucket challenge dar oare cata lume si intelege rostul acestei provocari? Daca faci aceasta provocare trebuie sa si donezi 10 dolari sau 100 daca nu o faci (in caz ca esti provocata). Vad pe Facebook toti cocalarii facand provocarea si pun pariu ca unul din 10 si doneaza

| bIstAnsSor a răspuns:

Daca te referi la ice bucket challenge, tot ce ti se poate intampla este aprinderea de plamani(in caz ca esti infocat) si raceala.