| gomen a întrebat:

Sunt extrem de leneșă. Toată ziua stau in pat, ma joc ceva pe telefon sau nu stiu, dar pur si simplu îmi este lene sa ies din pat. laughing ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu sa-ti gasesti o motivatie sa faci ceva, nu conteaza motivul. Macar gandeste-te la faptul ca ai doar o viata si ti-o irosesti stand in pat. Mai ales ca anii astia sunt cei mai liberi in care poti sa si faci ceva,

| RAY a răspuns:

Sa faci miscare macar 30 de minute mers pe jos

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Leaga usa cu lanturi ca sa nu cumva sa-ti vina intr-o zi blestemata ideea nebuneasca sa o iesi la aer. Iti sunt de folos niste sprayuri antimucegai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti familia si fa 3 ture! laughing

Trebuie sa iti gasesti motivatie sa faci miscare, sa iesi afara. Ia-ti role de exemplu si plimba-te. Iesi cu prietenele/colegele in parc/la cafenea etc. Pune-ti muzica si fa sport in casa. ^^