| GermanDianaAlexandra a întrebat:

TPU ajutor! Tatal meu a aflat ca i-am spart parola, ca am inlocuit administratorul de pe calculator si ca am dezactivat time restrictions pe care mi le pusese el la calculatorul meu. Acum el vrea sa imi reinstall-eze calculatorul sau sa-mi sparga parolele, ceea e usor pentru tatal meu, el fiind (sa zicem) expert. Stie cineva cum as putea impiedica toate acestea si sa am un calculator super securizat in care sa nu poata intra (sau cel putin sa fie greu sa intre)? Cum l-as putea eu impiedica de exemplu sa-mi dezinstalleze calculatorul? Sugestii va rog! (ca sa scap de parole si sa dezactivez time restrictions am folisit acest link: http://www.tech-recipes.com/rx/7264/warning-to-parents-h ow-to-bypass-time-limits-in-windows-7/, dat de: halogen001 )

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e posibil așa ceva.

| Felys a răspuns:

Pai daca el este expert crezi ca tu il poti intrece, plus ca este parintele tau si are dreptul sa iti limiteze timpul petrecut in fata calculatorului, mai ai si teme probabil de care nu ai chef sa te ocupi corespunzator de oful netului