| An3n1m a întrebat:

URGENT! Cand dau "mi-am uitat parola" pe yahoo messenger, selectez mi-am uitat parola, ma pune sa scriu id-ul si dupa nu imi arata sa selectez resetarea parolei ori prin mobil ori cu ajutorul intrebarilor alea selectate cand faci contul! Am un mail FOARTE important si trebuie sa intru in cont URGENT! Ajutati-ma va rog! ce se poate face? URGENT

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspunde la intrebari daca nu ai nr de telefon atasat.

daca nu ai nr de tel pus si nici nu stii raspunsurile iti iei adio de la el

| An3n1m explică (pentru suntserios):

Nu imi apar intrebarile, asta este si problema! Si nici numar de telefon nu este, zice ca nu poate fi resetata online si nu imi da nici intrebarile si nici numarul de telefon!

| nouatigaraelectronica a răspuns (pentru An3n1m):

Daca imi puteti trimite mailul si parola pe privat sa incerc ce parere aveti?

| An3n1m explică (pentru nouatigaraelectronica):

Deocamdata contul este blocat timp de 12 ore! Dupa acest interval de timp, o sa va informez daca reusesc sa il accesez, daca nu, o sa va dau datele necesare sa incercati! Multumesc!

| nouatigaraelectronica a răspuns (pentru An3n1m):

Ok. Asteptam raspunsul dumneavoastra. O seara excelenta.

| gelu1970 a răspuns:

Scrie ce id ai, sau mai bine scrie mailul intreg. daca reusesc sa il recuperez, norocul tau, iar daca nu probabil ca nu o sa poti sa il accesezi.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Pasul 1 : Incercati sa accesati direct mailul de yahoo dupa website. www.yahoo.com Click pe mi-am uitat parola. Acolo este imposibil sa nu apara cateva optiuni de recuperare a parolei : alt e-mail de recuperare/numar de telefon sau in ultimul caz o intrebare secreta. Bafta si tineti-ne la curent cu situatia.

| suntserios a răspuns (pentru nouatigaraelectronica):

DUPA website? da INAINTE de website nu poate?

grele limba romana asta

| nouatigaraelectronica a răspuns (pentru suntserios):

Draga "suntserios", scuzati-ma pentru greselile mele gramaticale. Mai bine si mai de folos ar fi sa dai un raspuns care sa fie relevant legat de intrebarea pusa de An3n1m. Acest website nu este cu scopul de a corecta greselile altora ci pentru a ii ajuta cu problemele care le au. O zi buna si te asteptam cu raspunsul la intrebare happy