| hjuyy a întrebat:

Urmaresc serialul Game of Thrones de la HBO si as vrea sa ma apuc si de carti, dar nu stiu care volum urmeaza acum. Dupa finalul sezonului 2 care o sa fie in curand, care din volume e continuare exacta?

2 răspunsuri:
| Casper003 a răspuns:

Iureşul săbiilor. Aici ai un rezumat in romana sa te convingi;) http://ro.wikipedia.org/wiki/Iure%C8%99ul_s%C4%83biilor

| romrem a răspuns:

Sezonul 1 este bazat pe:Urzeala Tronurilor
Sezonul 2 pe:Inclestarea regilor si primele capitole di Iuresul Sabiilor
Sezonul 3 pe:Numai prima jumatae din Iuresul Sabiilor
Sezonul 4 pe :A doua jumatate din Iuresul Sabiilor cu cateva elemente din Festinul Ciorilor si Dansul Dragonilor
Sezonul 5 pe :Festinul Ciorilor si Dansul Dragonilor, ultimile capitole din Iuresul Sabiilor si elemente din urmatoarea carte (Winds of Winter)+continut original