| CllaraCllary a întrebat:

♥V-ați dori să trăiți veșnic?de ce?

8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Depinde...
Adică nu cred că îți dorești să mori, și nici eu nu sunt sigură că-mi doresc asta. Nu știe nimeni ce va fi după moarte. E și stresant să te gândești. Poate...se termină totul,și vei uita că a fost vreodată ceva; nu vei mai exista...
Sau poate...e adevărat că există o viața veșnică a sufletului. Fericire veșnică, totuși, părerea mea e că ne vom plictisi de la atâta.perfecțiune.
Dar sunt unele momente în care chiar ne-am dori să nu mai existăm. Perioadele alea dificile din viață, în care am vrea să nu mai știm nimic...
O zi bună!

| IMC90 a răspuns:

Da. Nu cred ca mai e nevoie de nici un argument.

| AndreiP98 a răspuns:

Da, sau macar daca mor, sa nu sufar.

| ursachy a răspuns:

Vom trai vesnic pe lumea cealalta, aici suntem doar trecatori

| ursachy a răspuns:

Vom trai vesnic pe lumea cealalta, aici suntem doar trecatori...

| ursachy a răspuns:

Vom trai vesnic pe lumea cealalta, aici suntem doar trecatori!

| asdfghjkll a răspuns:

Nu

| Senso4 a răspuns:

Vom trai veșnic daca IL urmăm pe Domnul Isus.