| ignore a întrebat:

{voturiii +funda}Ce pastile sunt bune pentru memorare si nu au efecte secundare?

Răspuns Câştigător
| FoorMusiicOne a răspuns:

Memoplus am avut si eu problema asta la matematica si am luat Memoplus chiar m-a ajutat big grin Funda?

5 răspunsuri:
| missClumsy a răspuns:

Faza asta cu pastilele de memorie nu e nimic decat efectul Placebo. Daca stai bine cu autosugestia...atunci da! exista pastile pentru memorie. Daca nu, dormi pe tine cum am facut eu cand am luat GinkoBiloba(ca alt efect in afara de asta nu am observat sa aiba). Spirulina intr-adevar e buna, e energizanta si pe deasupra te ajuta sa slabesti daca o iei cu jumatate de ora inainte de masa.

| Cherilyn a răspuns:

Eu am luat pentru un timp GinkoPrim Hot, pentru ca aveam si probleme de concentrare dar si extremitatile mi-erau mai tot timpul reci.
Pot sa spun ca la partea cu concentrarea nu m-a ajutat prea mult, insa am auzit ca la unele persoane chiar functioneaza, le imbunatateste memoria. happy

| charlotee a răspuns:

Ginkgo mental(pastile), sau lecitina.sunt foarte bune.

| jesssy a răspuns:

MemoPlus

| Ireneee a răspuns:

Spirulina de la hofigal