| Cookie28 a întrebat:

Vreau niste jocuri frumoase pentru doi.Gen Tomapant; sticluta cu ptrava din astea. DACA IMI SPUNETI ziceti-mi si cum se joaca. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Daniel_4252 a răspuns:

Stiu eu cateva jocuri (dar regulile le gaseti pe google cami ia prea mult sati zic) monopoly,table, shac,nu te supara frate,titarul aste sunt de logicasi satategie dar daca vrei ceva mai energic ping pong,tenis,omu negru,lupu si umbrelutele, mata in culori, prinsea pe cocotatea si multe altele. Sper ca am fost de ajutor

2 răspunsuri:
| kenNNzorFTW a răspuns:

Bidonasul se joaca sa:iti trebuie mai intai o sticla cu pietre sau nisip de plastic, apoi se numara cine da primul in ea cu sutu cel mai aproape care da se pune (adica cel care a lovit cel mai tare sticla si s-a dus la cea mai mare distanta da cu sutu in ea)cel care se pune trebuie sa se duca sa ia sticla si sa se intoarca cu ochii inchisi(pana cand se intoarce cel care se pune)restul se ascund (iar cand ala care s-a pus a vazut pe cineva ii spune numele si unde e daca nu ai fost gasit te duci fara sa te vada si mai dai odata cu sutu in sticla si tot asa Bafta eu inca mai joc jocul asta e misto Sper ca ai inteles

| Stef_Stefy_1999 a răspuns:

Pai... daca vrei gen tomapant... atunci joaca lant (L=lucru, A=animale, N=Nume, T=tari..si de asemenea adaugi tu t=total. Poti inventa un joc tot ca tomapan adica cum am facut eu CMTVOTM = culori, marci de masini mai exact masini, tv= emisiuni tv (numele), o=orase, t=tari, m= mancare.
Am facut tomapan cu tot alfabetul. Desigur in doi mai poti juca fazan., baba oarba. Si in mai multi un joc cu dracu, culorile si usa ( care doar sta)laughing, fata scunselea, volei, ratele si vanatorii, magarusul. Etc. sunt o multime care le jucam cand eram mica.