| biancamaria a întrebat:

Vreau sa fiu emo ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu poti fi emo doar prin imitatie!
Cei care sunt emo, cu adevarat, adica cei care au probleme emotionale, depresii...etc, au nevoie de ajutor psihologic si psihiatric! Emo nu e o moda! Desi pentru unii e cool sa fii emo... "ce true..." "Tokio Hoteeeeeel"...
Se copiaza forma..., fara fond, ca la manelisti!
Fii o adolescenta normala! Citeste, invata bine la scoala... lasa emo-ismele...nu e cool deloc sa arati ca o stafie umblatoare, taiata pe maini, cu par pe fata, cu haine negre...si cu o fata de zombie...

120 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vrut sa fiu emo dar m-am gandit la prieteni si la faileie din cauza ca sunt respinsa de unii oameni azi 25. 01. 2011 amincercat sa ma schimb dar mai bine stau asa cum sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii. o freza cu breton pe ochi.cateva suvite verzi, niste papuci d'aia ca la gorile. o lama cu care iti tai venele. si niste cercei ca la vaci in nas tongue LOL! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa NU vrei sa fi emo deoarece emo=iad, tu probabil vrei sa fi mai rebela, asa am vrut si eu dar dupa aceea, dupa ce m-am tuns ca un emo mi-am dat seama ca ar trebui sa iau si niste droguri, viata mea a inceput sa se chimbe, am inceput sa fumez... si asa mai departe si noroc ca am avur puterea sa ma las dde aceasta viata, iar acum apartin lumii acesteia, nu lumii "celor tristi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimiccccc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E preea taree stilulll emoo:X:X:X

| FuckTheSystem01 a răspuns:

Nimic//_-

| Chelle a răspuns:

Cei care nu sunteti emo nu va mai dati cu parerea pentru ca nu siti nimic doar idiotenile pe care le fac santanisti voi incurcati satanismul cu emo,emo nu te poti face, emo nu devi emo te nasti, eu de mica sunt emo dar debia acum la 13 ani am ajuns exact ca o emo,si cat despre taieturi nu stiu ce va intereseaza pe voi despre asta emoe mult mai mult decat chistia asta parerea mea nu te face emo pentru ca daca vei fi pr cu o gasca de rockari sau emo vei ince sa te droghezi,fumezi,tai foarte,rau sa te imbraci doar in negru,sa ai parul pe fata mereu, machiajul format din creion de ochi negru si rimel, mereu tenesi mereu bratarile prieteniei pe maini mareu taieturi si mereu rock nu vrei sa faci asta iti spun eu

| leeanna a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. esti sau nu esti. e simplu. dar...de ce TREBUIE sa fii emo? emotii puternice, dureri, suparari si trairi interioare avem cu toti. Gaseste-ti felul tau de a-ti exprima ceea ce esti, ce simti sau ceea ce vrei sa fii. cine stie... poate iti faci propriul tau curent...:d

| carmen333 a răspuns:

Nu e bine sa gandesti sa fi emo ai vrea sa fi imbracata ca de halowen sau sa fi taita cu parul panan gura mai bine punete pe carte

| fallenangels1234bringme a răspuns:

Easy, easy. Fata a intrebat ce trebuie sa faci ca sa fi emo nu sa ii dati sfaturi aici ca nu iti trebuie tie emo. Nu va mai dati mari pentru ca nu aveti de ce. Daca vreti sa ii raspundeti la intrebare ii raspundeti nu asa ca "nu iti trebuie emo" sau ca "traiesteti viata" ea v-a intrebat ce trebuie sa faca ca sa fie emo.
Ca sa fii emo trebuie sa fii depresiv daca parintii sunt despartiti sau alte chestii... Trebuie (adica nu e obligatoriu) sa iti tai venele pentru ca esti emo...si na. Sa te imbraci in negru (puncte, puncte)
P.s. Lasati fata in pace daca vrea sa devina emo e problema voastra daca nu vretiwinking

| TheKidkiller a răspuns:

Probabil ca nu stii care e diferenta dintre a fi emo si a imita persoanele emo.Eu sunt sincera si recunosc ca imi place sa ma imbrac mai black si imi plac imprimeurile cu capete de mort.Dar sunt o fire vesela si nu stau imbufnata toata ziua.Cei care sunt cu adevarat emo nu se imbraca neaparat cool si numai in negru.Ci probabil ca au un stil personal care poate e total diferit de cel pe care il stim noi.Tu trebuie sa te gandesti bine ce vrei si ar trebui sa te decizi ce haine iti plac si care nu.Eu nu port de exemplu ceva super cool care nu imi vine bine.Fi tu insati si totul o sa mearga super.

| shepoo a răspuns:

Eu sunt emo si imi place.Am citit mai jos(ceva de genu )" fa-te emo si sa vezi c te scuipa cei normali"? asa si? sunt mai respectata nu ma intarata nimeni pentru. cei din jur stiu de ce sunt capabila! hai ceau. Scumpo` Ai grija cu vederea! Fa ce vrei!

| CimitirulViselor a răspuns:

Ca sa devii emo e putin complicat... emo vine de la emotional si NU DE LA EU MA OMOR e o prostie... exista emo adevarati si emo falsi emo FALSI SUNT CEI CARE ISI TAIE VENELE SI SE OMOARA! emo adevarati sunt cei timizi, cei inzestrati de la natura bla bla bla :)) care pun pret pe arta pe dragoste si nu pe sex intra aici poate te va ajuta ( tipu e super dragut;) :X ) http://www.youtube.com/watch?v=rEhXAZ3zKHc app TOKIO HOTEL NU E O TRUPA DE EMO!

asa =)) apoi trebuie sa iti faci o freza de emo daca vrei XD da nu una dinaia de cioara =)) http://www.poze-emo.info/2008/12/frizuri-emo-hairstyle.html s-ar putea sa iti foloseasca;) a 3-a poza e faina;) http://www.aaa-fashion.com/2009-2010-emo-hairstyle-for-women/;)

apoi trebuie sa te imbraci ca unul XD da nu e neaparat :)) oricum poarta chestii cu hello kitty =))

| dulcetic45356 a răspuns:

Simplu:iti tai venelelaughing

| Lorenna_Tatar_1992 a răspuns:

Sincer, eu sunt EMO si nu sunt pentru. ca vrea ci pentru motive sentimentale, mi-ar placea sa te ajut dar sincer nu iti cunosc sentimentele, tu ar trebui sa iti dai seama sigura pe ceea ce vrei sa faci gandeste-te la vitorul tau.

| momo44 a răspuns:

1. nu e "cool" sa fii emo [esti asa doar daca simti asta]
2. cred ca stii deja, breton asimetric taiat parca de un orb, par filat si o baie de fixativ
3. incearca black veil brides [cauta pe you tubewinking]
4. cand termini, anunta-ma big hug
5. daca esti asa asta nu inseamna ca trebuie sa te incui in tine, sa plangi fara motiv si alte chestii, ia modelul celor din alte tari nu al celor de pe aici, unii chiar nu au idee ce penibili sunt prin incercari stupide, cum spuneam bvb sunt un model.

| alina_8612 a răspuns:

Pai in primul rand vreau sa mentionez ca antonia nu e un bun coordonator.in general.nu inteleg de ce isi bate joc de tokio hotel pentru ca pun pariu ca nu a ascultat nici o melodie de a lor si daca a ascultat una a fost poate una rock funky...au si ei melodiile lor...mai triste dar pot sa zic ca niciodata nu au melodie referitoare la depresii...sau prostii din astea care zic unii...cauta pe youtube nu melodii interviuri nu stiu cat ai sa intelegi sa vezi cat de sweet sunt:X eu una ii ador si nu pentru ceea ce fac ci pentru ceea ce sunt...si daca tot vrei ii poti asculta cauta date despre ei pe google si vei vedea...asa deja am spus prea mult despre eibig grin>.in legatura cu stilul tau. daca nu ai nici o suparare depresie. daca nu ai fost marcata de nimic te-as sfatui sa nu fii emo... poti adopta chiar un still foarte colorat in care nu trebuie sa te asortezi.frezuri funky. unghii si bratari colorate...si muzica buna asta chiar si rock...nu stiu cati ani ai dar probabil esti nu prea mare eu zic ca em mai cool sa fii colorata decat black...lasa-mi id de mess daca vrei sa mai vb.pa

| lightmaster a răspuns:

Daca devi emo inseamna ca copii moda asta iar ca sa fi originala nu iti trebuie nici o moda, ca sa fi unica nu trebuie sa te iei dupa altii, trebuie doar sa fi tu si atat fara emo. Emo mi se pare o prostie, sa scoti durerea sufleteasca prin a te mutila, oamenii astia sunt inconstienti, cum poti scoate durerea prin durere, e o mare absurditate si o porcarie pentru ca de fapt ei copie ceea ce li se spune in melodiile lor tampite si nu sunt deloc originali la treaba asta, sunt niste oameni slabi in interior care au nevoie de ajutor.

| gabytzuu98 a răspuns:

Si eu vreau sa fiu emo cine ma pote ajuta sa dea add la id nite.gabriel

| mart3 a răspuns:

1 daca vrei sa fii emo ...trebuie sa ai probleme grave.cum am eu... certuri in familie... multe necazuri si viata nu mai merita traita... IN CAZUL ASTA 2. nu trebuie sa faci nimic pentru a dovedi asta... conteaza inauntru .3. daca vrei sa fii si l exterior fa`ti unghiile in negur tunsoare asimetrica... scrie p google emo style hair girl .si imbracate in haine negre cu alb.winking bafta

| cleana a răspuns:

Primul lucru care o sa devi emo e supararea asta iti trebuie sa vezi ca dupa te tunzi emo si te imbraci emo si n te la dupa alti sa n fii emo

| roxana_2613 a răspuns:

Ai motiv sa fii emo?

| marinela a răspuns:

Sa fi mai smechera, sa-ti pui o poza tare si sa-ti faci un nume coll cu inimioare

| sasha_7040 a răspuns:

Ca sa ajungi EmO nu e atit de simplu cum iti pare te-ai imbrakat in haine rozov si negru si parul tiai facut...NU...EmO asta nu este stil dar viata. Ei sunt oameni Emotionale se defera de noi. EmO poarta nu numai rozov si negru orice culoare dar ca sa ajungi EmO mai intii schimbati gardiroba si arunca toata incaltamintea care era la tine cea simpla. Fa-ti parul la stilisti buni sau singura poti sa te inveti gasind saitul in Youtube : scrii Emo hair, si te inveti si nu uita de vine trebuie sa ti le tai

| deea_6822 a răspuns:

May Byank, nu ask ce spun altii despre EMO de rau. Emo sunt Emo pentru ca sunt tristi, si se taie la fel, pentru ca sunt tristi, OK? Emo trebuie sa vina din suflet, sa fii trista mereu, sa ti se pare sau uneori chiar sa ai o viata de ***, asa ca a mea, daca vrei sa fii si pe dinafara emo, imbraca-te in negru, parul trebuie sa fie negru, cau chiar blond, am vazut si parul blond la Emo, adica la mine si la my friends si pe net, si sa il ai peste un ochi. Emo sunt tristi, nu sunt cum spune luamea proata!

| DYASOSO a răspuns:

Daca vrei sa fi EMO trebui sa:ai parul lung, inchis la culoare, cu suvite multicolore si sa fie lung.Sa te imbraci in culorile:negru,roz si mov, sa asculti muzica ROCK si la maxim, sa te intepi: pirss si in primul rand sa fi o REBELA! MULT SUCCES!