| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu tot ce trebuie sa fac sa fiu EMO, se poate?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Un Emo este acea persoana care are o Natura Extraordinar de Depresiva, este in stare sa adoarma plangand in fiecare seara si sa vada lumea dintr-un punct de vedere Total Negru...si cum a zis si "gabytzza"... a fii EMO este o stare de sprit, NU O SIMPLA MODA!happywinking... ps:emo nu se taie, cei care se tai au o alta denumire! ...vedeti ca incurcati numele!winking

| fallenangels1234bringme a răspuns (pentru Swabia):

Esti emo?

| fallenangels1234bringme a răspuns (pentru Swabia):

Sa ai parul drept vopsit cu negru, sa te imbraci in negru. Daca vrei sa stii a fii emo inseamna a fi inclinat spre tristete... Cum e in cazul meu parinti despartiti. Ceva de genu.

106 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Inainte de a vrea sa fii EMO cred ca ar fi mai bine sa consulti un psiholog daca nu un psihiatru. Nu stii ce inseamna sa fii EMO. Viata este frumoasa cu greutatile si bucuriile ei. Bucura-te de ea.

| LuS[z] a răspuns:

Aoleu chiar vrei sa fii? pai trebuie sa ai parul dat pe ochi cateva suvite si sa te imbraci in negru si sa gandesti totul dark! mult ghinion in incercarea ta de a fi emo sper sa nu te vad la stiri cu streangu de gat sau doamnae ferste alt cum! trezeste-te lumea lor e o lumea arefugiatilor! a celor care nu pot da piept cu realiattea! trezeste-te si lupta!

carla
| carla a răspuns:

Se pare ca asta ar fi emo...
Termenul de "emo" vine de la "emotional" care ne poate duce, eventual, cu gandul la acele persoane ceva mai sensibile, afective, si usor de impresionat.
"Emo" este, de fapt, starea pe care persoana ce se considera astfel o are datorita unor deceptii peste care nu a putut trece (in cazul unora) sau datorita simplului fapt ca "filmul a fost prea frumos pentru a se termina astfel" sau a unor versuri "ce deprima" (in cazul altora).
Cert este ca aceasta stare nu apare doar de dragul de a fi "emo" ci, dupa cum au demonstrat si unii specialisti in domeniul psihologiei, de pe urma unor traume ce au modificat modul de a gandi, de a actiona.
Dupa parerea mea...cred ca au prea putin teme de facut la scoala.asa ca timp berechet.sa bata joc de ei...cand ai o problema te duci la un psiholog...nu te tai.injectezi si alte lucruri...

| JayLeno a răspuns:

Daca iti aranjezi o coafura gen Ali-Baba si te arunci de pe un bloc, atunci cu siguranta toti vor spune la stiri ca s-a stins un adevarat EMO! scop atinshappy

| dudu_4306 a răspuns:

Daca tot vrei sa fi EMO eu zic sa adopti doar stilul vestimentar...

| stardeea a răspuns:

De ce sa fi emo, vrei sa te tai cu lama, viata plina ea de greutati e frumoasa si asa

| Tokha a răspuns:

Sa fii emo inseamna sa gandsti dark, sa te porti dark, sa arati dark.

| AnDrE_5929 a răspuns:

1 par in ochi si drwept 2 t inbraci in ros si negruu trebuii sa fii cu spirit adica sa crezi ca esti emo sa te porti xciudatt... eee sa nu te vad maine la stiri ca te-ai ucis laughing

| RalucutzaX a răspuns:

Eu vreau sa fiu emo de la 8 ani

| RalucutzaX a răspuns:

Emo nu inseamna numai sa te imbraci ca ei inseamna si sa te comporti ca ei si dupa ce afli chiar ce trebuie sa faci sa te mai gandesti ca nu crede ca o sa mai vrei asa mi s-a intamplat si mie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand din cate am inteles EMO este o stare de spirit... dincolo de suvite si de haine ...nu devii emo peste noapte happy... dar am o intrebare pentru tine si as vrea sa imi raspunzi sincer: - De ce vrei sa fii emo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita saty pierzi timpul plangandute de cat de *** ii viata... terminaty! nu va mai daty fite ca vreti sa fiti emo ...trebuie sa simti acolo in suflet ceva...(si nu bataile inimy) ...incercaty macar voi sa salvaty planeta asta ca noi suntem tot mai des gasiti ...si daca chiar vrei sa fy emo pentru ca asta simti ...asa sa faci .si sa nu iei in seama ce spun alty .sa nu iei in seama ca te critica... fy tu ...SA NU MAI PARETI SA FITI CINE NU TREBUIE SA FITY, SA NU VA ASCUNDETY ADEVARATELE SENTIMENTE SHI ADEVARATA FATA DOAR PT CA SA NU RADA CEILALTY ...FITI VOI, FITI CINE TREBUIE! ...id meu raulito_raulo07... daca vreti sa mai vb...winking )))))big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place foarte mult stilul lor...freza si felu cum se imbraca ...cahiar imi doresc sa fiu ca iei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fi emo trebuie sa ai mult insigne sa te imbraci in negru parul dat peste ochi suvite de toate culorile...(iti dau un sfat nu te face emo) (eu nu sunt emo)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am parul negru cu suvite roz si am un comportament foarte ciudat de la un timp...nu mai dorm noaptea si incerc sa ma feresc de lume...si nu stiu de cestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah ma disperati cu sfaturile, este o intrebare prea LOGICA... vrea sa stie cum sa faca sa fie EMO...nu ca va intreaba daca e BINE sau Nu sa fie... sfaturi de cum SA FIE nu cum sa NU FIE>...fiti logici oameni buniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te tai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce faine ar trebui sa port?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiu cum trebuie sa port

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as vrea sa fiu emo de la 12 anii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vreti sa stii eme e tare de ex eu sunt emo toata lumea e in potriva mea mam taiat pe maini si ce daca as vrea sa mor sa apar la televizor sa planga taoata lumea ce daca sunt emo vreau sa mor dati-mi si mie niste sfaturi id meu ii asta lusy_guritza2009

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, un emo veritabil se cearta mereu cu viata... dar eu cred ca iti place doar stilul lor de a se imbraca, de a se makia sau de a se tunde...stilul este punk-rock.afla mai multe intrand pe cateva site-uri informative.de obicei un emo poarta bocanci, tenishi, balerini.in partea de sus hanorace, tricouri negre cu accente neon .foarte multe insigne. iar al pantaloni poti lua salvari, pantaloni ruptzi, pantaloni skinny...cam asta e stilul emo... sper ca te-am ajutat un pikutz. pupic :* happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti nb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fi EMO pate insemna si par negru cu suvite roz sau alte culori, muzica data la maxim sau haine negre dar din cate stiu eu tu trebuie sa fii intr-adevar suparat, molesit etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa iti zic... Dar totusi trebuie sa fii foarte deprimat, sa porti imbracaminte neagra, parul purtat peste ochi... dar mai dao inkolo frate! ...NU E BINE SA FII EMO... pentru ca si eu am incercat...si pana la urma... am reusit... dar nu este bine a fi deprimat, sa te tai pe maini, sa porti numai negru... lumea te va crede ciudat/a. daca esti emo. la un moment dat. ajungi sa te sinucizi... o sa fii indepartat/a de toti ceilaltzi si nu va fi bine... pentru ca stiu cum e : A FI EMO... e groazniqcryingcrying...Mai ales daca esti EmO si te despartzi de cineva la care intr-adevar tii. o sa vrei sa te sinucizi. e greu sa suportzi atat de multa durere... sfatul meu este sa nu te faci emo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa fii emo... k si eu sunt. si sunt foarte deprimata...
las-o balta cu emo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai.eu is emo si i fortee cool .mam brak numna in negru .am parul forte zburlit.si toti baietii is dupa mine.[baietilor le plac emokidele ff mult].nu uita sa te day pe oki cu negru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care isi taie venele se numesc punk sau rockeri nuh? si apropo sunt si eu emo si [port pantaloni cu 2 marimi mai mari, in partea de sus orice mereu mi-l dau pe fata sa nu ma vada nimeni sunt asa sad imi tai si venele si port tenesi aaa si mai port si manusi taiate la degete big grinbig grinbig grinsee yaa lume pup :*