| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu tot ce trebuie sa fac sa fiu EMO, se poate?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Un Emo este acea persoana care are o Natura Extraordinar de Depresiva, este in stare sa adoarma plangand in fiecare seara si sa vada lumea dintr-un punct de vedere Total Negru...si cum a zis si "gabytzza"... a fii EMO este o stare de sprit, NU O SIMPLA MODA!happywinking... ps:emo nu se taie, cei care se tai au o alta denumire! ...vedeti ca incurcati numele!winking

106 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci da toata lumea vrea sa fie emo pentru ca ii la moda,...ce ratati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu is emo! emo nu inseamna ca trebuie sa iti tai venele,eu port pantaloni stramti in carouri de preferat [roz- negru], port parul pe un ochi, port bluze stramte si ma dau cu tus si rimel la ochi! baietilor le place! ma iau la bataie usor! ascult muzica la maxim muzica normala nu rok sau punk ascult pop si alte stiluri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa fi EMO trebuie sa te tai, sa ai parul drept,lung,inchis la culoare cu suvite multicolore, sa asculti ROCK, sa te imbraci in :negru, mov si roz si sa fi rebela. MULT SUCCES!

| Delliaa a răspuns:

Eu nu stiu de ce vrei tu sa fii EMO, toti colegii mei care au raspuns mai jos in comentarii au perfecta dreptate, chiar iti doresti cu adevarat sa plangi in fiecare seara pana adormi? sau vrei sa fii EMo doar sa iubesti stilul vestimentar?

| denisssa23 a răspuns:

Viata nu merita traita este prea multa suferinta.cryingasta este este foarte bine sa fii emowinking

| denisssa23 a răspuns:

Viata asta nu merita nik.este prea multa suferintacrying. este frumos sa fii emo.

| denisssa23 a răspuns:

Eu am 12 anii si sunt emo.nimeni din familia mea nu stiu.

| Xtreamstreth a răspuns:

Să fi emo e o mare prostie, în primul rand iți distrugi corpul, și poate sa influențeze si pe alti oameni spre acest mod de viata.Iar in al doilea rând de ce sa urăsti viața? Să fi sigur ca daca isi dorești moartea 100% vei ajunge in iad.
Viața este un dar dat de la Dumnezeu pentru a ne testa credinta un el.

| liubusor a răspuns:

Eu vreau sa fi emo deoarece la nimeni nu ii pasa de mine...pentru toti e mai importanta munca decit mine

| deutza_9965 a răspuns:

Pai...trebuie sa ai parul drept...sau ti-l poti indrepta... te imbraci in negru si roz, porti insigne... dar mai e ceva... tu vrei sa fii emo ca iti place stilul, sau ca ai probleme? sincera sa fiu...si mie imi place acest stil... dar cum sa fiu emo, doar pentru ca imi place? gandeste-te bine la ce vrei sa faci.

| georgiana_6418 a răspuns:

Pai... EMO nu inseama numai moda, ci si stilul de viata, dar cum a spus si Swabia ca emo e persoana care are o natura extraordinara, adorand sa adoarma plangand si este o stare de spirit.

| Marinescu_Doria_1998 a răspuns:

JUR AMIN! esti proasta sau prost daca intrebi cum sa fii emo rolling on the floor)) in primul rand emo nu e un stil sau loook e un sentiment. bun ca se imbraca in negru ca'si fac freza sth eoo km asta'i partea a10-a. EMO e sentimentu de tristete permanent. Asaa ca' fapt divers LASA'TE! rolling on the floor

| Colorat_Divers_1998 a răspuns:

Ooo doamne din nou copii! Eu sunt un fel de emo. Pe mine ma considera cocalarii si pitzipoancele dar pe mine nu ma intereseaza. Uite daca vrei sa devii emo trebuie sa ai motive intemeiate. Uite daca iti place stiilul lor asta e altceva. Dar in general emo poarta NEGRU asociatat cu MOV inchis sau ALBASTRU inchis. Parul este negru si el asociat cu niste culori tari gen rosu rozz blond etc. Cam asta ar fi EMO. Gandeste-te de doua ori la faptul ca vrei sa fii emo poti adopta stilul lor fara sa te taii sau sa vrei sa te sinucizi. Tine minte nu-ti poti impune sa fi trist/a.

funda big grin

| ruxiii_1590 a răspuns:

Pai, asa e, e o stare de spirit, dar poti sa fi si doar cu haine
blugi skinny, tricouri mai mulate, colorate(simple sau cu un imprimeu micut), curea cu tinte, conversi, bratari din ata colorata, daca esti fata folosesti tus sau un creion negru(nu e obligatoriu), par lungut(eventual intins), breton cu carare pe o parte... ah, nu trebuie sa plangi, adica...asa sunt eubig grin
arat ca o emo fara sa vreau. poti sa iti faci stilul tau de viata
nu trebuie sa te imbraci in negru sau sa ai parul negru si 1000 de suvite de 1000 de culori...
bafta!