| Lolkkk a întrebat:

Vreau și eu o parere:săptămâna aceasta începând de azi avem școală altfel și gen eu fac liceul dimineața, după la 2 am autobuz spre casă și ma gândeam dacă sa mai ma duc la liceu toată săptămâna dar dacă ma duc doar prin sala de sport stau în poartă sau ma joc basket de mă plictisesc.
Întrebarea mea este:mai are rost sa ma duc și mâine miercuri, joi și vineri?

4 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Salut! Normal, trebuie sa mergi la scoala si saptamana aceasta chiar daca nu se face mare lucru. Poti sa vorbesti si cu parintii tai despre acest lucru si ei sigur te vor sfatui mult mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are rost s ate duci zilnic la scoala, fiindca poti sa aduni absente (cate 5-6 ansente pe zi) si la fiecare 20 de absente, conform Ministerului educatiei si Invatamantului, ti se SCADE 1 punct la purtare.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,mai stai și pe acasă

| xcc845 a răspuns:

Nu are rost, daca nu se pun absente. scoala altfel e o prostie, pentru ca nu esti singurul/ singura care spune ca se plictiseste si nu are ce face in timpul asta. profesorii trebuie sa vina cu un plan si idei de activitati. daca nu se pun absente, mai bine stai acasa.