| papuciirupti a întrebat:

Vreun pescar pe aici? laughing
Vreau sa merg duminica la pescuit, caras si biban, pe un lac de balastiera...
Ceva sfaturi? Este destul de cald si avand sangele rece, e cam sensibil la variatiile de caldura.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo voua! happySe pare ca momeala aia de tarate sau ce o fi fost a prins bine. Multumesc pentru urare, merg si eu din cand in cand. Am uitat sa iti spun ca momeala se arunca seara si la prima ora trage bine.Mosuletul daca facea asta, la ora 7 dimineata gasea ceva. Sau poate nu. Stii cum e, pescuitul este ca la ruleta. laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii gasesti acum la undita.E foarte cald si sta bineinteles in stuf, sau daca nu este stuf sta la adancime mare. poti incerca sa pescuiesti seara tarziu la lumina lanternei cand apa este mai rece. Daca dai undeva la mal, la mica adancime, nu trage. Bafta si fir intins. Dimineata devreme sau seara tarziu, toata noaptea.

| papuciirupti explică (pentru anonim_4396):

Pot sa spun ca am avut noroc duminica...
am plecat la 9:00 de acasa si am ajuns la si jumatate, ne-am multumit cu un loc curatat de papura de noi (eram 2), am pus unditele in apa, pescuiam pe fund amandoi si au inceput sa apara pestisori frumosi... a mers o perioada dupa care nu a mai vrut, langa noi un tatae pescuia si el amarat de pe la 6 dimineata si nu ii mergea deloc, dupa ce a plecat el supart, noi am gasit niste tarate acrisoare, incepeau sa se strice si aveau mai multe cereale in ele printre care si niste alune sfaramate sa aiba el ce sa mai ciugule laughing, stiind ca nu merge am zis sa incercam sa dam putine tarate din alea si la 5 minute dupa asta scoateam caras dupa caras, toti ca palma, daca ma crezi nici nu apuca plumbul sa se duca la fund cu rama (pescuiam cu rama deoarece o lasam mai mare sa miste in apa si batea vantul asa ca mamaliga nu aveam cum) ca pestele deja o tinea pe lat sau dupa caz intra la fund...
se pare ca urarea ta a fost de bun augur, multumesc si fir intins si tie daca iti place sa pescuiesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru papuciirupti):

Bravo voua! happySe pare ca momeala aia de tarate sau ce o fi fost a prins bine. Multumesc pentru urare, merg si eu din cand in cand. Am uitat sa iti spun ca momeala se arunca seara si la prima ora trage bine.Mosuletul daca facea asta, la ora 7 dimineata gasea ceva. Sau poate nu. Stii cum e, pescuitul este ca la ruleta. laughing