| Fatamuntilor a întrebat:

Am luat la cunostinta de noile modificari TPU!
Problema este ca nu primesc notificari de toti prietenii cand posteaza intrebari!
Ciudat!
Primesc notificari cand mi se raspunde la o intrebare,cand mi se comenteza un raspuns,sau cand primesc funde.
Bine,si cand unii prietenii posteaza o intrebare, dar nu de la toti.
Nu am facut modificari la setari.
Sunt doar eu in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Eu NU am primit nici o notificare de la prieteni care au postat întrebări - deci, "SCÂRŢÂIE" destul de tare =))
Şi nu cred că suntem singurii...

Acum, tu ai o "vechime" destul de mare pe site - deci, ŞTII "povestioara" - dai mesaj la "Contact" =))
http://www.tpu.ro/contact

Cristina transmite mai departe şi se vor "unge osiile", apoi totul va funcţiona perfect :))

Toate cele bune.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu mi-am setat demult "Doresc sa primesc notificari doar de la urmatorii prieteni atunci cand adauga o intrebare" (lista mea de contacte fiind mult prea lungă, ca să-mi permit luxul de a fi deranjată de fiecare dată când cineva din ea postează o întrebare), dar nu am primit niciodată notificările de acest gen nici pe mail, nici acum, pe site. Cred că o să-mi schimb setările în "Nu doresc sa primesc notificari de la prieteni atunci cand adauga o intrebare", căci oricum nu e niciun fel de diferenţă (în cazul meu).

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Sa vedem cum se rezolva situatia...
Oricum cred ca nu toti prietenii posteaza intrebari, si nici nu le raspunzi la fiecare.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca nu ai bifata optiunea "Doresc sa primesc notificari de la toti prietenii atunci cand adauga o intrebare".

| Fatamuntilor explică (pentru Ioandelasal):

Nu am umbat la notificari.(m-am uitat special )
Problema este ca primesc notificari doar de la unii prieteni cand posteaza intrebari.

| TPU.ro a răspuns:

Buna! Problema a fost astazi remediata. Daca mai descoperiti neconcordante, asteptam un semn.

Alexandra - TPU

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

Bună, Alexandra.
Dacă tot te-am prins aici, vreau să-ţi aduc la cunoştinţă că de astăzi au început să curgă notificările cu "prietenul tău X a postat o întrebare" şi curg şi acum, chiar dacă am setat "Nu doresc sa primesc notificari de la prieteni atunci cand adauga o intrebare".
Le puteţi opri cumva?, că mă încurcă rău, fiind prea multe.
Mersi.

| Fatamuntilor explică (pentru TPU.ro):

Era si cazul!
Era normal ca din moment ce va laudati cu modificari acestea sa si functioneze!

| TPU.ro a răspuns (pentru NOname):

Vom discuta in cadrul echipei despre ce putem face si revenim cu noutati martea (ziua in care urcam pe site modificarile).

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

Ok. Mulţumesc frumos.

| TPU.ro a răspuns (pentru NOname):

Am inserat o noua optiune aici, care poate fi debifata pentru a nu mai primi notificari in caseta dedicata: http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

| NOname a răspuns (pentru TPU.ro):

O, mersi! Am şi debifat-o deja.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună, Angycut!

Şi la mine este aceeaşi situaţie : NU am primit nici o notificare cum că vreun prieten ar fi postat o întrebare!
Şi am o grămadă de useri în lista de prieteni - deci, este imposibil ca ( măcar ) unul dintre ei să nu fi postat o întrebare happy

Situaţia expusă de @Ioandelasal NU cred că se aplică în acest caz : opţiunea respectivă este valabilă la "Notificari prin e-mail".

Probabil este o eroare şi "îmbunătăţirea" respectivă NU funcţionează...

O zi faină să ai!

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Eu tocmai ca primesc, dar nu de la toti prietenii, deci e ciudat!
Cred ca mai trebuie lucrat, undeva,, scartie ''.

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

I-am scris Crisrinei inca din prima zi, nici nu eram deplin lamurita cu noile modificari.A zis ca a verificat, primisem notificari, chiar pentru o funda.Dar nu si pentru unele intrebari primite inainte si dupa...
Da, ii scriu, si atasez si acest link!

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, da, aşa să faci happy

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu NU am primit nici o notificare de la prieteni care au postat întrebări - deci, "SCÂRŢÂIE" destul de tare =))
Şi nu cred că suntem singurii...

Acum, tu ai o "vechime" destul de mare pe site - deci, ŞTII "povestioara" - dai mesaj la "Contact" =))
http://www.tpu.ro/contact

Cristina transmite mai departe şi se vor "unge osiile", apoi totul va funcţiona perfect :))

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sie-ul asta a avut si va mai avea probleme.Nu e bine pus la punct.Asta e. Eu am notificat un amic si cand dau la prieteni, nu e nimeni.Deci vad prieten 1 si cand sau sa ma uit, nu e nimeni. In fine.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca osiile au fost unse, Crisina (inca) nu mi-a raspuns.Sau nu a ajuns raspunsul la mine.
Cred ca ma agit degeaba! Sincera ma asteptam la un raspuns de,, sus''!

| TPU.ro a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce anume te referi? Care e problema cu care te confrunti?

Alexandra - TPU