| Fatamuntilor a întrebat:

Am observat ca TPU se lauda cu peste 800.000 de utilizatori.
Excepand ca unii membrii activi au mai mult decat un cont (penibil), am mers pe utilizatori avertizati si am vazut conturi nefosite de cel putin 2-3 ani! Alea se pun la numaratoare? Nu ar trebui sa fie sterse de tot?
Apoi am vazut ca cei care sunt suspendati nelimitatat, isi fac conturi noi.Am inteles ca au voie sa-si faca conturi noi, dar iarasi cel vechi ramane nefolosit! E corect?
Care sa fie oare numarul de membri unici?

Răspuns Câştigător
NOname
| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Da,merci uitasem de situl care masoara audienta.
Sa inteleg ca numarul de utilizatori unici se situiaza pe undeva la 150.000?

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aha, cam aşa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Vizitatori unici(care ajung pe site datorita Google). Nu utilizatori. Nu stie brat.ro cine e autentificat sau cine rasfoieste site-ul fara sa aiba cont.

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună, Angycut!

885102 reprezintă numărul TOTAL de conturi înregistrate pe site de când acesta a luat fiinţă happy
Acolo sunt incluşi TOŢI utilizatorii : atât cei activi, cât şi conturile multiple, sau conturile suspendate laughing

Deci, azi/mâine batem "recordul" de 1 milion de useri - vorba vine rolling on the floor

Apropo de "numarul de membri unici" ( conturi active ) : acesta cred că este aproximativ pe la jumătate!

O zi faină să aiwinking

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Da,mai am vazut si numarul de conturi.
Ma intrebam daca este corect sa fie pastrate conturile nefolosite de ani intregi cand e clar ca nu va fi utilizat in vecii.
Sa fie acolo la numaratoarerolling on the floor
E foarte posibil sa batem milionul, dar daca se sterg conturile nefolosite scadem de jumatate
Iar numarul de membri unici poate mai putin decat ai preconizat tu.
Zi buna si tie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pentru site este important să fie conturi cât "china", restul nu contează happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, ma lasi? Daca am uitat adresa de mail si parola la conturile vechi, eu cu ce-s de vina?
Nu stiu numarul de utilizatori unici, personalitatile multiple se pun?
M-ai facut si penibil, ce sa mai...lasa!

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Ia lecitinalaughing
Cum sa uiti un parola care o uitilizezi zilnic? Noteza si tu undeva
Persoanaliatile multiple nu se pun?
Un actor nu joaca zeci de roluri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

800.000 de conturi! Nu de utilizatori.
Numarul de utilizatori autentificati care frecventeaza site-ul(si posteaza) nu cred ca depaseste 1.000 saptamanal.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare logic ce spui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sta sa stearga cei care nu au intrat de mai mult de 6 luni, nu cred ca raman cu 10% din total, asta e sigur