| Odysee a întrebat:

Am un pc cu urmatoarele configuratii: Processor intel celeron 2.8 ghz, placa video ati radeon 3600 series hd 512 mb pe 128, hdd 80 gb, memory 3 gb ram ddr2. Am intampinat o problema cu un fel de lag in pc. Imi merg toate bine timp de 2-3 minute si timp de 3-4 secunde merge sacadat. Mentin ca: - am schimbat windows-ul cu diferite variante xp, 7, vista...- am formatat tot hdd-ul. -nu am virusi! - am instalat drivar-ele corect. - setarile din bios sunt default. - am verificat temperatura la cpu, ram, placa video, etc. -am updatat windows-ul. -am ultimile versiuni la drivare. - nici un drivar nu este beta.-Am curatit pc-ul de praf. Stiti cumva care este problema? si mai este ceva: uneori cand aprin pc-ul imi citeste processorul pe frecvnta 1.8 ghz. numai daca il scot de la sursa de curent si il las 2-3 minute revine la 2.8 ghz. Pc-ul este cumparat pe componente si instalat de un om autorizat si cu experienta.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Ai incercat si cu alta placa video?
Sau cu cea onboard face la fel?

3 răspunsuri:
| Alex1 a răspuns:

E supra incarcat incearcat sa iei o placa video de minim 1gb recomandat e 2gb sau in cel mai racu caz cumpara pc nou sper ca ti-am fost de foloswinking

| Odysee explică:

Nu-i adevarat, mersi mult pentru raspunsuri. Dar placa video este foarte buna si inainte se comporta pc-ul foarte bine cu ea. Nu am avut probleme cu ea. Si pe ce onboard nu am incercat. Dar eu tind sa cred ca este de la processor. De ce imi apare in loc de frecventa de 2.8 ghz uneori 1.8 ghz? Am biosul updatat. Si setarile default.

| guruit a răspuns:

Vezi ca nu ai hardul prins bine in suruburi, aceeasi problema am avut-o si eu.