| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Cum pot sa sterg complet coontul meu de TPU? Dezactivat, sters, tot tacamul?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

''39.Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39
O zi buna.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.tpu.ro/contact
Trimiti un mesaj adminilor si explici dorinta ta de a sterge contul TPU.
O zi frumoasa sa ai:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

De ce ai vrea să faci asta? ...chiar îmi pare rău că pleci.Îți doresc numai bine și sper să te răzgândești.

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Nu m-am razgandit dar nici cei de a contact nu au facut nimic.Ma suparasem ca am raportat un individ pentru ca ma jignit profund, si Cristina imi spune ca trebuie cel putin doua plangeri/rapoarte ca sa poata lua masuri.Eu i-am si dat link-ul cu comentariul acelui individ, practic i-am pus dovada in fata si admina imi spune ca trebuie sa raporteze doua persoane. Cu dovada in fata.sad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt multumit, pentru ca robotul nu e setat sa nu dea voie sa se scrie cuvinte ca idiot.Idiot este un cuvant urat si nu se asociaza cu niciun text.Aici sunt copii multi si faptul ca se da voie sa se scrie anumite cuvinte urate, indeaman si la o educatie proasta.Acest site pe langa ajutor, e bine sa se si educe un pic.

| LTAA a răspuns:

Trimiti un mesaj la Contact, exprimandu-ti dorinta.
Sau pur si simplu uiti de cont, eventual, scrii o adresa falsa de e-Mail in Setari, pentru a nu primi notificari.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Trimite la "contact". Si nu va fi sters complet, toate intrebarile si raspunsurile tale vor ramane, dar sub numele de "anonim".