| 1Voineoska1 a întrebat:

Buna,din nou comunitate! Am o intrebare adresata mai mult celor cu experienta in TPU.Cum fac sa imi sterg contul? Am ajuns la aceasta decizie deoarece scoala si invatatul pentru noile materii din acest an,pnentru teze si teste imi ocupa mai tot timpul,iar in timpul mei liber,ma relaxez in parcuri si cu prietenii jucand un joc amical de fotbal(Fotbalul e si pentru fete!). Probabil,cei mai multi o sa imi raspundeti ca trebuie sa fac ceva rau ca sa mi se stearga contul. Okay,atunci daca e asa,CE ANUME trebuie sa fac? Multumesc anticipat si daca e sa reusesc sa sterg contul, imi iau ramas bun de la putinii mei prieteni din lista inca de pe acum! Rams bun, NoName, emiliaalexandra, CautNume si toti ceilalti. Desi stiu ca nu am mai intrat de mult pe acest site(din cauza motivelor mentionate mai sus) am o urma de speranta ca macar cei mentionati mai sus isi vor aminti de prietena lor veche, voineoska. Pupici multi, comunitate! happy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Voineoska, conturile pot fi şterse printr-o cerere la Contact, dar nu cred că ai un motiv întemeiat să îl ştergi pe al tău. Te poţi deloga doar şi să nu foloseşti contul pe perioada studiilor, examenelor, ca să nu fii distrasă şi să-l foloseşti doar în vacanţe sau oricând ai timp şi chef.
Eu zic să te mai gândeşti. Să-l ştergi o să poţi oricând, să-l recuperezi, odată şters, niciodată.

Oricum, orice ai hotărî, mult succes şi numai bine. : )

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu vrei sa trimiti mesaj adminilor, nu poti face decat sa il faci "uitat" acest site si sa intri doar atunci cand vei crede de cuviinta.
Nu se stie cand vei avea nevoie de aces site si de putinii prieteni pe care ii ai, asa ca, decizia iti apartine in totalitate.
Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.
Poate iti este de folos
O zi frumoasa sa aihappy

| William a răspuns:

Nu trebuie sa il stergi, poti diar sa nu mai intri pe el. Totusi daca vrei sa il stergi intra aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Nu era nevoie sa scrii toata aceasta povestioara, era indeajuns sa intrebi "Cum imi sterg contul TPU?":
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39
Trimiti un mesaj in care iti vei exprima "dorinta", aici:
http://www.tpu.ro/contact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

| SabinaQueen a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti stergi contul. Mai avem putin si avem vacanta. Asa poti sa stai toata vara pe TPU. Dar faci cum crezi.

Răspuns utilizator avertizat
| nic3rr a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti stergi contul, pe viitor o sa mai ai nevoie de el, sau poate ca o sa simti nevoie sa ajuti tu pe cineva. Acest lucru l-am facut si eu, am activat o perioada prin anul 2010 dar alte lucruri imi ocupau timpul. Am mai trecut prin ceilalti ani pe aici, de cele mai multe ori puneam intrebari. Dar am inceput sa incerc sa ajut si oamenii, pe atunci ma luptam foarte mult pentru funda (pe atunci toti se luptau pentru funda, ce vremuri). Acum incerc sa ajut pe cat de mult pot oamenii. Asta e parerea mea, stiu ca nu e un raspuns pentru intrebare dar sper macar ca o sa il iei ca pe un sfat. Pace!

| 1Voineoska1 explică:

Multumesc pentru acest raspuns. Deocamdata, nu o sa folosesc acest raspuns, astept si altele. Imi place sa aleg dintr-o varietate!