| adinamarin243 a întrebat:

am si eu o intrebare..am vazut des pe TPU, la fiecare intrebare, toti scriau FUNDA.ce vrea sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

Alaturi de fiecare raspuns este o casuta mica in care scrie: `Declara raspunsul castigator`. Daca consideri un raspuns mai folositor si care te-a ajutat mult, il declari castigator apasand acolo. happy Fiecare FUNDA valoreaza ceva happy (100 puncte). Ea te ajuta sa acumulezi cat mai multe si ai o pozitie mai inaintata happy Te pup si sper sa te descurci inainte! happy

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda e un fel de a multumi celui care te ajuta atunci cand ceri ajutor/sfat pe site... datorita raspunsurilor de calitate, esti rasplatit/a cu acea fundita care valoreaza 100 de puncte, datorita lor aduni punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament, funda se da dar si se primeste.
O zi frumoasa sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti da toate detaliile aici,
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16
Trebuie doar sa citesti regulamentul foarte bine.
Te pup!

| andru10best a răspuns:

Ca iti da la raspunsul tau funda si asa cine primeste funda primeste puncte si creste in rank.

| MadalynaOke a răspuns:

E ceva super pe TPU love struck vezi ca in dreptu fiecaruia raspuns de la intrebarile tele e o funda pe care apesi. dar la raspunsul care iti place mai mult. adica al meu. big grin

| Anonimeueu a răspuns:

Cand pui o intrebare alegi un raspuns, cel care te-a ajutat cel mai mult, si il declari castigator dand funda. Ca sa dai funda intri pe intrebarea ta si in dreapta fiecarui raspuns iti apare o funda gri. Apesi pe funda din dreptul celui mai bun raspuns si asa alegi raspunsul castigator big grin

| zignetg2 a răspuns:

Daca primesti funda primesti puncte

| adinamarin243 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Sunteti cei mai tari :*