| Liliana1981 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...
Mai devreme am raspuns unui user, aici pe site. Mare mi-a fost mirarea sa vad ca, dupa ce am recitit ceea ce am scris ca nu cumva sa se fi strecurat vreo eroare, sa vad ca raspunsul meu aparea scris cu litere rosii, iar sub el era scrisa o mare avertizare de la TPU cum ca avea foarte multe greseli de ortografie si ca risc suspendarea contului daca o sa continui asa. Avertizarea era scrisa cu aceleasi litere mari, rosii. Au binevoit insa sa-mi corecteze automat raspunsul....si, surpriza! Scrisesem "mata" in loc de "mata". Asta era unica greseala "de ortografie".
Dragi admini TPU, in mod intentionat am folosit acea "greseala", pentru ca userul sa nu creada ca-i vorbesc necivilizat. Acestea fiind spuse urmeaza intrebarea...de fapt mai nou sunt 2:
1. Cum se face ca pe site-ul asta 80% dintre postari contin greseli majore de ortografie, unele dintre ele parand scrise in araba? Intreb asta in conditiile in care eu m-am lovit de rigurozitatea voastra.
2. Pe ce criterii v-ati bazat cand mi-ati sters postarea identica facuta in urma cu putine minute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face eu iubesc robotelul asta care corecteaza greseli.Are un stil aparte, e unic, eu nu l-as enerva.Nu ca as fi paranoic si sa incep acum sa spun ca incepe sa devina inteligent, capatand constiinta, dar el asta face.N-ai nicio justificare deocamdata sa-l urasti, el inca invata.
Optimismul asta cu 80% m-a dat peste cap.
انحناءة

| Liliana1981 explică (pentru anonim_4396):

Dar cine zice ca-l urasc? Bine, nici nu-l iubesc, ca tine. Tu esti mai intelept.
M-am simtit nedreptatita si am cerut niste lamuriri, asta-i tot. Nu asta se intampla pe site-ul asta? :-p

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liliana1981):

Pai vorbeste cu el, hai ca nu-i greu.Incearca sa treci peste prejudecatile legate de comunicarea cu roboti.happy

| Liliana1981 explică (pentru anonim_4396):

Ma sfatuiesti sa fac ceea ce am facut déjà? :-))

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Chiar crezi ca robotelul este devina in totalitate? robotelul este setat sa recunoasca ceva greseli, dar nu este vinovat ca noi ne exprimam si scrim incorect.
Pentru stergerea postarilor, scrie un mesaj adminilor/cere reanalizarea raspunsurilor sterse si asa vei fi lamurita.
O zi bunahappy

| SkyPilot a răspuns (pentru caramela):

Cred ca adminii sunt incantati ca le faci de lucru big grin

| caramela a răspuns (pentru SkyPilot):

Pai nu? toata lumea trebuie sa munceascawinking
Daca robotelul munceste, noi de ce nu am presta?
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

1.Ei,robotul ala o fi el destept, dar nu recunoste chiar toate greselile.MAI da si rateu care, motiv pentru mai trebuie uns.

2.Ei, pentru asta stii procedura; scrii la contact sau ceri reanilizare raspuns.