| 12345678912345678912345678901234567891234567891234 a întrebat:

Trebuie sa scriu de fiecare data cu litera mare si fara prescurtari?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Preferabil da.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce si cui ii scrii.
Daca te referi la acest site atunci raspunsul este afirmativ, trebuie sa scrii corect si cu respectarea regulilor gramaticale. De altfel, scriind corect de fiecare data, te obisnuiesti asa si nu vei face greseli grave.

| c0ton a răspuns:

Da si in plus ai arata mai civilizat dar prescurtarile cum ar fi pentru sau npc se pot scrie dar mai bine scrii cuvantul intreg ca alti poate nu ar putea ce semnificatie are acea prescurtare