| caramel98 a întrebat:

Ce este funda? plzzz sunt noua pe site

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

La mulţi ani, în primul rând! (pentru că ne vedem prima dată în acest an)
Funda este bună pentru următoarele chestiuni: (o să-ţi spun cum se foloseşte şi cum arată).
1. Ea arată în felul următor: Lângă răspuns este o "panglică" ca să zic aşa mai pe înţeles. Este portocalie, şi scrie 1 pe ea. Dedesubtul ei scrie: Declară răspunsul "câştigător."
2. Celui care i-o dai va primi 100 de puncte.
3. Dar ai grijă! Aşa numita "fundă" nu se dă oricui. Funda o dai răspunsului care te-a ajutat cel mai mult.
4. Ea va apărea numai la întrebările tale.
5. Când vei apăsa pe ea îţi va apărea un chenar in care scrieŞ " Eşti sigur ca vrei ca acest răspuns să fie câştigator?", iar tu apeşi "DA" dacă eşti de acord "NU" dacă nu eşti de acord.
Varianta scurtă:
Funda ajută pentru creşterea Rank-ului şi punctelor.
Apropo dacă nu ştii:
Pentru a devenii "Senior" trebuie să ai:
1. 10 zile de când ţi-ai făcut contul
2. 100 de răspunsuri.
Îţi doresc numai bine! O zi bună!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes. Numai bine.

| vali1985 a răspuns:

Funda este ca un multumesc si valoreaza 100 de puncte sau vezi aici
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente.
Bafta!