| corbulalbrosu a întrebat:

Consider o bataie de joc la adresa cuiva ca dupa ce aceasta persoana raspunde la 981 de raspunsuri din cele 982 de intrebari ale testului de la Oracolul TPU se insista sa i se adreseze ostentativ aceeasi ultima intrebare la care participantul refuza sa raspunda din motivul ca intrebarea este in legatura cu o reclama..Consider aceasta atitudine ca lipsa de respect fata de cineva care poate afirma ca si-a pierdut cateva ore aiurea deoarece in cele cateva ore se putea distra sau informa dar constata cu amaraciune ca a ramas "exact la fel " cum era in momentul inceperii testarii. Sper sa se remedieze aceasta situatie neplacuta pentru a nu se intampa in viitor si altor participanti.Adresez intrebarea celor care ati participat/raspuns la OracolulTPU daca nu ar fi normal si util sa existe cateva intrebari in plus/de rezerva pentru ase evita astfel de situatii pe viitor. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un joc, nu-l lua atat de serios. E un sistem automat are pune intrebarile, iar raspunsul al ele este benevol. Siteul se poate folosi integral fara sa raspunzi la oracol, deci nu exista nici o nevoie sa raspunzi la intrebari, o faci numai daca vrei, ai timp si consideri ca iti face placere. Nu este lipsa de respect, este o mica eroare care nu afecteaza practic pe nimeni, ce conteaza ca nu ai raspuns la o intrebare, nu urmeaza sa primesti ceva daca raspundeai la toate si nici nu ti se ia nimic ca ai una neraspunsa. Nu zic ca nu se poate remedia, doar ca e ceva extrem de minor si nu ar trebui sa pierzi timp enervandu-te din ceva atat de lipsit de importanta. Pierdutul orelor aiurea a fost decizia ta integrala, nu ai fost in nici un fel impins, inselat, obligat, conditionat sa faci asta

16 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Păi cine te-a pus să-ţi pierzi timpul? Vorba ta, chiar ai fi putut face ceva mai constructiv cu el. Oricum majoritatea întrebărilor de la Oracol sunt imbecile.

| darrio2007 a răspuns:

Oracolul nu este un test cum gresit ai inteles.Raspunzi doar daca vrei.Eu nici acum nu am raspuns la acele intrebari despre cum ai vrea sa-ti fie rochia.E normal sa nu raspund, ca sunt barbat.Si nu s-a scufundat lumea ca nu am raspuns.Nu te mai plange ca o fata mare.

| corbulalbrosu explică:

MI-am dat seama de adevarul spuselor tale dar sunt un tip care nu lasa balta niciodata ceva inceput fara a-l duce la bun sfarsit.In acest caz se pare ca am gresit mea culpa rolling on the floor

| corbulalbrosu explică:

D-na BRIGAELA, va multumesc precum si celorlalti care au binevoit sa dea un raspuns dar mi se pare aiurea sa fii anuntat ca trebuie sa raspunzi la un anumit numar de intrebari insa testul respectiv sa nu aiba o finalitate, macar sa existe minimul bun simt al celor care-l "pastoresc" prin a mi se da un raspuns la intrebarea mea. Eu sper sa primesc un raspuns in caz contrar solicit sa fie retras acest Oracol care nu are nici un rost sa mai existe.

| Brigaela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sunt convinsa ca vei primi un raspuns daca scrii la rubrica de contact din dreapta sus. Aceasta intrebare risca sa nu fie observata de admini printre sutele de intrebari, dar de cate ori am pus intrebari la rubrica de contact, de atatea ori am primit raspunsuri bune si amabile si intr-un interval scurt (mult sub cele 30 de zile lucratoare prevazute de normele generale). Oracolul nu este facut sa aiba o finalitate, este doar o distractie pentru useri si un ajutor pentru site. E adevarat ca sunt mai multe intrebari publicitare si eu raspund mai ales la acelea (de fapt raspundeam ca in ultimele luni nu am avut deloc timp). Sunt constienta ca intretinerea unui astfel de site costa enorm de mult si sunt recunoscatoare ca il pot folosi gratis, ba mai mult, reclamele sunt foarte putin agresive (intru pe siteuri in care la fiecare 30 de secunde imi intra o reclama care acopera mai mult de jumatate din ecran, impiedicandu-ma sa citesc sau la care accesarea fiecarei pagini vine cu o intarziere cauzata de afisarea timp de 10-30 de secunde a unei reclame. Acest site este mentinut cu cateva reclame decente pe margine, o mica caseta in mijloc (pe care eu aproape o ignor automat), rare pop-up-uri care, daca te loghezi, iti apar doar o data pe zi si aceste intrebari cu scop publicitar (de fapt de sondare a pietei) din oracol. Mie mi se pare un pret mic, mai ales ca intrebarile din oracol sunt adesea dragute si cand aveam timp ma distram raspunzand (adesea am aflat chestii despre mine la care nu ma gandisem anterior). Dar nimeni nu te obliga/nu te conditioneaza sa raspunzi la intrebari si nici sa ajuti, in acest fel, mentinerea siteului in conditiile actuale. Siteul e liber, il folosesti cat vrei, gratis, si datorita acestor intrebari. Dar nu exista nici o conditionare (negativa de tip interdictie limitare sau pozitiva de tip premiu) pentru completarea oracolului. Eu sustin mentinerea lui ca joc de relaxare pentru useri si mod de sondare a pietii util diferitelor companii si mentinerii serverului functional, in locul unor reclame mai agresive. Dar asta este parerea mea, nu incerc sa o schimb pe a ta care este argumentata.

| corbulalbrosu explică:

Eu nu am avut, si nici nu voi avea incredere intr-un produs caruia i se face reclama, deoarece in general de asa ceva are nevoie doar un produs, neobservat altfel sau ne vandut din motive de proasta calitate, ceea ce m-a determinat sa ignor aceasta metoda de promovare a unui produs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un joc. Nici copiii nu cred asa ceva.
Scopul intrebarilor este acela de a se obtine informatii necesare agentiilor de publicitate.

| Nonameagain a răspuns:

E un simplu joc, de ce te superi asa de tare?!
Nu era obligatoriu sa raspunzi. Mai bine mergeai la plimbare sau citeai ceva.

| MyNameIsANONyM a răspuns:

Salut.da-mi faeboocul tau sau ceva de genu asta ca mess nu am

| MyNameIsANONyM a răspuns (pentru MyNameIsANONyM):

Facebook-ul tau

| corbulalbrosu explică (pentru MyNameIsANONyM):

Nu am facebook

| MyNameIsANONyM a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar ce siteuri de socializare mai ai?

| corbulalbrosu explică (pentru MyNameIsANONyM):

Te puteam ajuta cu foarte multe lucruri strict necesare de a le cunoaste in special o fata care este indicat sa fie foarte bine informata.

| corbulalbrosu explică (pentru MyNameIsANONyM):

Am doar messinger. Imi este suficient deoarece si asa fac greu la numarul mare de accesari.

| MyNameIsANONyM a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi imi voi crea un messinger si te voi adauga.ms

| corbulalbrosu explică (pentru MyNameIsANONyM):

Astept sa ma accesezi. Voi fi incantat sa te pot ajuta.Pa pa.