| Bogdanel11147 a întrebat:

Cum dau mesaj privat dau funda?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Fiecare user are sub nume un chenar in care scrie "Trimite mesaj".Dai pe el si scrii ce vrei tu.

11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru mesaj privat, trebuie sa mergi la profilul celui caruia vrei sa-i scrii. Acolo este o rubrica scrisa cu rosu, sub poza cu :Trimite mesaj".
Pentru fundita, dupa 2-3 raspunsuri primite, apare estompat in gri, in dreapta cate o fundita in dreptul fiecarui raspuns. Alegi raspunsul si apesi pe acea fundita.Iti cere sa confirmi si gata.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intri pe profilul celui care ii vei trimite mesajul, sub poza de profil vei gasi
Trimite mesaj, dai click, apare un chenar, completeti acele chenare si trimiti.
Mult succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite mesaje private, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Trimite un mesaj" ( o "tastă" portocalie ) - dai click pe ea, vei fi redirecţionat/ă pe pagina de mesagerie, apoi îi scrii mesajul dorit şi apeşi pe "Trimite" :)

Atenţie : DEPINDE şi de setările pe care le are respectivul user în ceea ce priveşte Mesageria!

Vezi secţiunea "Vreau sa primesc mesaje de la" - în "Setarile contului meu" :
http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

Dacă respectivul a setat să primească mesaje DOAR de la "prietenii de pe TPU" sau "de la nimeni", atunci NU vei putea să-i trimiţi mesaj privat :(

Toate cele bune!

| alexandrualind a răspuns:

Trebuie sa apesi pe profilul cuiva si sa dai pe sectiunea"trimite mesaj"si apoi scrii ce vrei si apoi apesi"trimite"si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Îți dau un exemplu, faci așa la toți userii.
1. http://i.imgur.com/kfz1WWa.jpg
2. http://i.imgur.com/BcIjhHt.jpg
3. http://i.imgur.com/XSUwuBN.png

| Elianna a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce bazaconii ai scris tu aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Dar ce am făcut? I-am explicat cum se trimite un mesaj. -.-

| Elianna a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai nu mai fa pe prostul ca ramai asa!
Tu esti ala (trollul) cu zeci de conturi si acum iti permiti sa-ti bati joc de un user incepator. Te-ai dat de gol pe unul din linkuri!
Poate sa deschida oricine linkurile tale si sa vada despre ce vorbesc. Sper ca @Bogdanel 11147 sa nu fie afectat.(Daca nu ii fi tot tu ala!)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elianna):

Nu înțeleg despre ce vorbești, abia ce făcusem ss-urile, să îi arăt cum se trimite un mesaj și nu înțeleg cum ar fi Bogdănel... afectat thinking

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

A 3-a poza e geniala laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Știu, dar nu la fel de genială ca tine blushing