| BlackRockShooter a întrebat:

De ce daca cineva pune o intrebare si raspunde doar unul si si dupa acea nu mai raspunde nimeni? Poate acel raspuns nu este tocmai corect asa ca ati putea raspunde si dupa ca si pentru raspunsul al cincelea se da puncte iar chiar daca esti al treizecilea tot ai o sansa sa primesti funda
Nu va pot intelege pe unii...
Chiar si daca pun aceasta intrebare tot nu se va schimba situatia ca unora le e prea lene sa mai puna raspuns zic ca "Hai lasa, ca daca are un raspuns de ce sa mai raspund si eu?"
Nu va ganditi ca poate acel raspuns nu este corect iar voi il stiti pe acela corect?
Sau poate e unul care raspunde doar asa in gluma sau cum fac uni "Nici eu nu stiu"
Atunci la ce ai mai raspuns?
Macar acelor oameni nu e lene sa raspunda chiar daca nu stiu raspunsul
Cum de unii au timp sa faca orice si alti nu
Ca nu sunteti asa mari inca sa aveti servici
Bine, dar mai sunt si oameni asa de "mari" aici
Daca tot nu aveti timp sa raspundeti la 5 intrebari, sau nu neaparat la 5 macar la una, atunci de ce mai va uitati sa raspundeti?
Ca doar nu aveti timp nu-i asa?
Culmea ca puteti la 3, sa zic asa, si nu puteti la una?
Pur si simplu nu va inteleg
Cum de NoName a putut fi utilizatorul anului?
Si nu numai NOName ba mai multi
Ei au putut deveni utilizatorii anului pentru ca au raspuns intotdeauna la orice intrebare stiau raspunsul nu le pasa ca raspund al 50-lea ei au avut raspunsul corect si au primit funda

Poate unii nu ar citi tot ce am scris eu nu din lene ca toata lumea poate citi daca vrea ci din nepasare si normal ca o sa puna un raspuns de genu' "No, ce sa le faci?"
Sau altu' se trezeste "Ei, si ce sa iti raspundem atunci?"
Cum ce sa raspundeti?
Sa spuneti ceva care conteaza nu prostii din astea

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Asta e mentalitatea de pe site. toate lumea raspunde mai ales pentru funda ...nimeni nu raspunde ca sa ajute *din pacate *
dar nu poti obliga pe nimeni ...asta e siteul.
poate unii nu vor sa ajunga ca noname. poate ca vor numai sa isi piarda vreamea pe site si sa mai raspunda o data pe saptmana la o intrebare...e treaba lor.nu ii poti condamna pentru asta!

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Traim in Romaniastraight face obisnuieste-tetongue nesimtire la tot pasutongue dc nu prea dau unii raspuns atunci cand vad ca deja exista unul? iti spun, pentru ca asa am fost si eu la inceput. Cred, ca daca ei raspund primii, ei vor primii funda, nu conteaza daca mai raspunde altcineva, iar atunci cand vad ca exista deja 1-3 raspunsuri, nu o mai fac pentru ca zic "ea, aia poate au deja funda", asa am gandit si eu pe un cont mai vechi, dar mi-a fost sparta parola, si pusese ala care a spart-o intrebari tampite, etc.
Si chestia aia cu raspunzi la o intrebare la care nu stii raspunsul, si bagi cestii de genu "nu stiu" sau "habar n-am", atunci la ce mai raspunzi? ca sa te bagi in seama, pentru ca nu ai ce face.
Eu unu, pot spune ca nu raspund la toate intrebarile, decat la cele la care chiar stiu raspunsul sau care ma intereseaza. In unele situatii, nu raspund la unele intrebari, cand vad cat de prost sunt puse in sensul ca sunt intrebari de genu "cine imi gaseste si mie pe youtube melodia..." de parca ar fi foarte mare efortul sa intre pe youtube si sa o caute eistraight face si macar de ar oferii funda intrebarile astea tampitestraight face
Eu unul pe multi useri nu ii bag in seama, cand vad cine pune intrebarea pur si simplu trec peste.
Mai pe scurt sunt de acord si cu tine.
p.s- mi-a placut faptul ca ai dat exemple de useri ai anului, care raspundeau nu conta al catelea erahappy

| Roxett a răspuns:

Probabil ca vroiau sa spuna ceea ce au spus utilizatorii anteriori.

| ThePunisher a răspuns:

E complexa problema. Multi raspund strict pentru funda, e clara problema, nu-i nimic de dezbatut aici. Altii, daca vad o intrebare care denota nehotarare, se 'dau bine' pe langa cel care pune intrebarea... de multe ori, am vazut tot felul de povesti de dragoste incalcite, cu 0 (zero) sanse de reusita, eu am dat un raspuns coerent, iar altcineva, cu un raspuns mai scurt si plin de speranta, gen 'lasa tu, ca o sa se rezolve daca amandoi vreti sa fiti impreuna'.
Asa ca de vina sunt si cei care pun intrebarile... daca nu au sanse decat aia care sunt de partea intrebatorului, multora le piere cheful de raspuns... Eu de multe ori dau un raspuns chiar daca nu e primul, numai atunci cand am habar despre ce e vorba, chiar daca alt raspuns primise deja funda inainte sa raspund eu.

| Andruşcă a răspuns:

Uite, nu suntem sclavii TPU ca sa stam non-stop sa raspundem la cele mai idioate intrebari posibile. Spre deosebire de tine noi avem prieteni, iubit/iubita, iesim in oras, navigam si pe alte site-uri, ne jucam, etc.Nu stam toata ziua aici ca niste obsedati, facem si altceva.
Cand este o intrebare normala raspund multi, cand este o intrebare tampita de genul "Am facut sex anal si acum ma doare ingrozitor cu*ul.Ce sa fac? crying" pur si simplu n-are rost sa-ti pierzi timpul cu respectivul individ. Daca creierul lui nu e in stare sa gandeasca degeaba ii raspunzi, nu va percupa.La intrebari tampite vei primi si raspunsuri tampite.
Daca NoName nu are altceva de facut decat sa stea pe site-ul asta e problema lui.Nu imi faci tu mie si altora programul, nu ne impui tu cate raspunsuri sa dam pe luna, nu e problema ta ce facem noi!
Daca ai o intrebare care chiar te macina exista sute de forumuri specializate pe diferite domenii, exista google, CAUTA! Nu trebuie sa stai in baza acestui site.

| dany7300 a răspuns:

Ai dreptate

| EuSunt13 a răspuns:

Frate nu inteleg de ce ii pupati atata in cur pe expertii TPU
si pe noname

daca sunteti asa pupincuristi unde credeti ca ajungeti?

nu raspundem la intrebari pentru ca nu vrem, simplu!